نقد مذهب شیعه از نگاه داداش رضا

نقد مذهب شیعه از نگاه داداش رضا

سلام دوستان خوبم..

امیدوارم سلامت باشید و تنتون سالم باشه..

به عنوان کسی که دوساله شیعه شده میخوام نظرمو در مورد مذهب شیعه بگم..

خب اولین چیزی که به ذهنم میاد اینه که شیعه های مرتضی علی بسیار بسیار با تعصب هستن..یعنی وقتی شما شیعه میشی به شدت تعصب رو مذهب و دینت زیاد میشه و میشه گفت حاضری گوشت تنتو بخوری اما منت ستمگرایی مثل امریکا و …کلا زیر بار حرف زور نمیری..

یکی از بزذگترین ویژگی های مذهب شیعه وحدتشه…تنها کشوری هستیم که این همه اقوام لر ترک بلوچ تات و …کنار هم جمع شده و میشه گفت زیاد با هم مشکل ندارن..

و به نظرم زیبا ترین ویژگی مذهب شیعه اینه که برای تموم چیزا در زندگیت برنامه داره و با پیروی از راه معصومین هیچگاه گمراه نمیشی..وگرنه قران همون قرانه..اما کلی مذهب داریم که تنها یه مذهب و اون هم شیعه تونسته جلوی سلاطین جهان ایست کنه..

در مذهب شیعه شما گمراه نمیشی و همیشه یه راه میانبر برای جبران داری و نا امید نمیشی …

من قبلا ها یه شبهه داشتم …

من فکر میکردم مذهب شیعه خیلی خیلی درش احساس گناه وجود داره و همه در این مذهب عصبی هستن…

فکر میکردم  مذهب شیعه احساس گناه درش بسیار وجود داره…

یعنی شما زمانی که اشتباه کنی میشه گفت با احساس گناه زیادی رو به رو میشی که ممکنه تا مدت ها اذیتت کنه..

دلیلشم بخاطر 3 حقی هست که هر کسی بر گردن داره و مذهب شیعه معتقده که باید این هارو اون دنیا جواب بدی

حق الله

حق الناس

حق النفس

یعنی وقتی شیعه میشی خیلی باید مواظب این 3 حق باشی و اگه رعایت نکنی میشه گفت احساسی در شما به وجود میاد به نام احساس گناه که کم کم ممکنه وسواس بگیری..در صورتی که در علم موفقیت میگیم : موفقیت یعنی شکست های پی در پی..

وقتی اشتباهی کنید با احادیث بسیار عظیمی از جهنم و اتش رو به رو میشید…

خب این یه شبهه ای بود که رفتم پیگیری کردم و دیدم در مذهب های دیگه هم این احساس گناه وجود داره و میشه گفت احساس گناه اون ها یه جورایی خنده دار هم هست..

مثلا در هند اگه به گاو لگد بزنید احساس گناه میگیرید چون گاو براشون مقدسه..

یا مثلا فکر میکردم مذهبی ها در مذهب شیعه خیلی خشک و عصبی هستن در صورتی که در این دوسال فهمیدم در مذهب شیعه متاسفانه افراطیون زیاد هستن..

(البته افراطیون در همه مذهب ها هستن)

مثال زیاد دارم برای این حرفم یکیش همین کسایی هستن که به خودشون قمه میزنن تو عزاداری و مذهب شیعه رو ترسناک جلوه میدن..

اما در کل مذهب شیعه خوبه…به شرطی که بتونی 3 حقی که به گردنته رو رعایت کنی…

مذهب شیعه از شما یه انسان کریم میسازه و کسی که به شدت به فکره …

وقتی مذهب شیعه رو انتخاب میکنی خیلی برات مهم میشه چی میگی..خیلی برات مهم میشه چه کار هایی میکنی و میشه گفت مذهب شیعه برای تموم کار هاتون برنامه خاص داره و میشه گفت تا حد زیادی کامله و هیچ جا نیست که شمارو رها کنه..

نقطه قوت مذهب شیعه اینه که شما در یه روزهای خاص با هم دیگه متحد میشی و اون هم ماه های محرم و صفره که به خاطر اعتقادی که وجود داره این دو ماه خیلی مقدسه..

در مذهب شیعه علاقه بسیار زیادی به آل محمد (ص ) وجود داره …مثل امام حسین و امام زمان وامام علی و .. … احترام بسیاری براشون قائلن و میشه گفت عاشقشونن..

حتی حاضرن جونشونو براشون بدن و بسیار تعصب زیاد و حب زیادی وجود داره

خوبی دیگه مذهب شیعه امیدواریه..

شما اصلا نا امید نیستی…البته این به شرطیه که دین رو خوب بفهمی…چون ادم وقتی نا امید میشه که درها به سمتش بسته بشه..در مذهب شیعه بسیار بسیار توصیه میشه که شما اصلا نباید ناامید باشی و بسیار بسیار در موردش حدیث داریم..

ولی میشه گفت یه مشکلی در مذهب شیعه وجود داره که این در واقع مشکل نیست بلکه بخاطر کج فهمی خوده ماست…

و اون هم توقع از خدا و الله هست..

وقتی مذهب شیعه رو انتخاب میکنی شما ممکنه مشکلاتتون رو به خدا بگید و ازش کمک بخواید و خدا مشکلتون رو حل نکنه..بیشتری ها نا امید میشن…و این در مذهب شیعه بسیار مشهوده…که طرف حاجت میخواد و بر اورده نمیشه و از این مذهب میاد بیرون..

در مذهب شیعه نا امیدی نهی شده..و در اسلام گفته میشه خدا یه چیزایی میدونه که ما نمیدونیم ..به دلیل دعاهای متعدد زیاد در مذهب شیعه ممکنه شما به معصومی توسل کنی و حاجت به شما داده نشه…در این شرایط شما نباید بگید معصوم و خدا صدامو نشنید و از خدا نا امید بشی …شما باید این باور رو در خودتون تقویت کنید که خدا میداند و شما نمیدانی…

این باور در شما تقویت بشه میشه گفت مذهب شیعه بهترین دین برای سعادت انسان هاست..

این نگاه من به مذهب شیعه بود..

دوستان اگه نظری دارند میتونند نظر بذارند..ممکنه کسی با نظر من مخالف باشه.هیچ اشکالی نداره..شما هم نظرتون رو در مورد مذهب شیعه بگید و خوبی هاشو بگید و اگه نقدی هم دارید بگید.

..

.

 

در تاريخ ۰۱/مهر/۱۳۹۴ ۳ دیدگاه برچسب ها : ،،

نوشته شده توسط داداش رضا

سلام مهربون . به سایت توبه و ترک گناه خوش اومدی..من رضا هستم اما بچه های سایت چون به من لطف دارن منو داداش صدا میزنن...خوش اومدی به سایت خودت..میخوام یه حرفیو بزنم از ته دلم...میدونی چیه ؟ هممون تو گذشتمون اشتباهاتی مرتکب شدیم..اما نباید نا امید باشیم .. ببین؟ شده به گناه هات فکر کنی؟ شاید وقتت پر باشه و کلا نتونی به یاد بیاری....اما تاحالا به پشیمونی بعد گناه فکر کردی ؟ شاید بگی داداش رضا من بار ها توبه کردم و توبه شکستم...میخوام توبه کنم اما سخته نمیتونم...جواب من : نگران نباش ! این سایت دقیقا برای همین ساخته شده که به تو امید و انگیزه بده برای تغییر ...باور کن هنوزم دیر نشده ! تو اراده کن باقیش با خدا...به سایت خودت خوش اومدی...من و همه بچه های سایت ورودتو به این سایت تبریک میگیم و از خدا میخوایم که همیشه پاک و سلامت باشی...سایتمونو دنبال کن 40tobe.com

وبسایت
 

خداوندا ؟

آنقدر من را قوی کن

که با قوی ترین دشمنم که خودم هستم

روبه رو شوم...

آمین ♥

۳ ديدگاه

 1. هستی گفت:

  سلام دوباره
  من جززیبایی وارامش وزندگی متعادل چیزدیگه ای نمیدونموفقط میخوام بگم خوشحالم که یه بچه شیعه هستم وباتوکل برخداتااخرش هستم وانشاا……دررکاب اقامون اماممون خواهیم بودیاعلی

 2. هستی گفت:

  واینکه باگفتتون که ادم متعصب میشه وحساس خیلی موافقم این چندوقته خیلی تغییرکردم خیلی ولی هنوزبی اعصابم بدجور Really Angry Really Angry
  داداش شماروبحق مرتضی علی برام دعاکنیدکه این اخلاقموترک کنم
  شوهرموعاصی کردم Teeth

 3. مهسا جعفری گفت:

  Rose بسم الله الرحمن الرحیم Dead Rose
  سلام
  حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام:
  *…و به جان خودم سوگند که ما اهل بیت نشانه های هدایت و جلوه های پر فروغ پرهیزگاری هستیم.*

  معتقد هستم چهارده نور الهی عالیترین و درجه یک ترین استادان اخلاق و بی نظیرترین دکترهای روانشناسی هستند:
  حضرت امام هادی علیه السلام:
  *از کسی که نسبت به او کدورت و کینه داری،صمیمیت و محبت مجوی، همچنین از کسی که نسبت به او بد گمان هستی، نصیحت و موعظه طلب نکن، چون که
  “دیدگاه و افکار دیگران نسبت به تو همانند قلب خودت نسبت به آنها میباشد.”*

  درباره ی دعا نیز حضرت امام سجاد علیه السلام در حدیث گوهربارشان اینگونه میفرمایند:
  *دعای مومن از سه حال خارج نیست:
  یا برایش ذخیره می گردد،
  یا در دنیا برآورده میشود،
  یا بلایی را که میخواهد به او برسد دفع میکند.*

  بی شک راه رسیدن به خدا از ریسمان عشق الهی میگذرد…فقد استمسک بالعروه الوثقی…

دیدگاه خود را بیان کنید


دونستن قدرت نیست !!! عمل کردن به دونسته ها قدرته

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

خداوندا

آرامشی عطا فرما تا بپزیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم

شهامتی كه تغییر دهم آنچه را که میتوانم

و دانشی كه تفاوت این دو را بدانم

آمین... ♥♥

lk ♥♥ خدایا ! کمکم کن؛ پیمانی را که در طوفان با تو بستم در آرامش فراموش نکنم ♥♥