نا خداباوری و بی دینی

نا خداباوری و بی دینی

سلام.

این چهارمین تحقیقمه پس بخونید Smile

همونطور که میدونیم 1 میلیارد ادم تو جهان بی دینن و بقیه هم یا مسیحی هستن و یا یهودی و یا ….

من تو این مقاله میخوام مذاهب و جنبش های اروپایی هارو چک کنم و بببینم اینایی که هیچ خدا پیغمبری رو قبول ندارند واقعا چطوری زندگی میکنند؟

از جنبش هاشون شروع میکنم و با ذکر مثال (گاو و شیر )یهتون میگم

وقتی خدا پیغمبر نشناسی مجبوری برای اینکه زندگیتو یجوری بچرخونی یه ایده از خودت اختراع کنی که اروپایی های احمق این جنبش هارو پی ریزی کردن که همشون به درک واصل شدند و هیچکدوم جواب ندادند و مشخص شد که نمیشه خدارو از زندگی مردم حذف کرد.

 

سوسیالیسم: دو گاو دارید یکی را نگه میدارید دیگری را به همسایه میدهید

کمونیسم: شما دو گاو دارید دولت هر دوی انها را از شما میگیرد تا شما و همسایه تان را در شیر شریک کند

فاشیسسم: شما دو گاو دارید شیر انها را به دولت می دهید دولت انها را به شما میفروشد

کاپیتالیسم: دو گاو دارید شیر انها را میدوشید و به زمین میریزید تا قیمتها همچنان بالا باشد

نازیسم: شما دو گاو دارید دولت به شما تیراندازی میکند و دو گاو را از شما میگیرد

انارشیسم:گاوها شما را میکشند و همدیگر را میشویند

سادیسم: شما دو گاو دارید هر دو را میکشید و شیرها رو میریزید دور

آپارتاید:شما دو گاو سیاه وسفید دارید شیر گاو سیاه را می دوشید و به گاو سفید میدهید ولی گاو سفید را نمیدوشید

سازمان ملل: دو گاو دارید فرانسه شما را از دوشیدن گاوها وامریکا و انگلیس  گاو ها را از شیر دادن به شما وتو میکنندو زلندنو رای ممتنع میدهد

فمینیسم : شما حق دارید گاو ها را بدوشید ولی حق ندارید شیر گاو ماده را بدوشید

لیبرالیسم: دو گاو دارید ولی حق ندارید انها را بدوشید چون ازادیشان محدود میشود

 

از همه اینها لیبرالیسم معروفتره…یعنی خدا محوری..یعنی کسی که میگه ادم باید ازاد باشه و محدودد نباشه…

بعنی من خدا ندارم و خودم میتونم از پس خودم بر بیام.

46 ٪ جمعیت جهان در سال 2005 بی دین بودند که در سال 2012 این عدد به 36 ٪ کاهش پیدا کرد.

یعنی هر چه میگذره اروپایی ها به این میرسند که باید خدایی باشه و نمیشه خدارو حذف کرد.

متاسفانه کشورهایی مثل : البانی/اذرباییجان /چک/ژاپن/سوئد/چین/استونی/ روسیه /بلاروس /بالای 60٪ ادمایی که تو این کشور ها زندگی میکنند بی دین هستند ..

 

اما چیزی که برام خیلی جالبه اینه که 3 کشوری که به عنوان امن ترین کشور ها ازشون یاد میشه نه مسلمون هستند و نه….اما خیلی امن هستند…شاید دلیل اصلیش هم این باشه که دنیاشونو به اخرتشون فروختند…

 

 

1- قبرس:
قبرس، سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه از جمله کشورهایی است که سلامت و ایمنی افراد در آن تضمین شده است. برخلاف کشمکش‌های میان این کشور و ترکیه که منجر به تقسیم‌شدن آن به دو قسمت شمالی و جنوبی شد، قبرس همچنان یکی از ایمن‌ترین مقصدهای گردشگری اروپا محسوب می‌شود. نرخ جرم و جنایت در این کشور در حد بسیار ناچیزی است به نحوی که می‌توان درب‌های خانه‌ها را در شب‌ها قفل نکرد!

2-دانمارک:
دانمارک نیز از دیگر کشورهای شمالی اروپا است که در فهرست ایمن‌ترین کشورهای جهان قرار گرفته است. بر اساس برخی نظرسنجی‌ها، یکی از مهم‌ترین معیارهای تشخیص ایمن یا سالم بودن کم بودن یک کشور نرخ‌ خودکشی‌های آن است که در دانمارک  0.88 درصد در هر 100 هزار نفر است.
آمار جیب‌بری نیز در این کشور بسیار محدود گزارش شده است. هیچگونه خطری از جانب حمله حیوانات وحشی و حتی بلایای طبیعی انسان را تهدید نمی‌کند. از جمله دانمارک، مناسب‌ترین کشور برای دوچرخه‌سواری است به نحوی که هیچ‌کس اقدام به سرقت دوچرخه شما حتی در زمان رها کردن آن برای انجام امور شخصی نمی‌کند.

3-ایسلند:
ایسلند را به دلیل چشمه‌های آب گرم و طبیعت بکر آن می‌شناسند. اگر چه این روزها با فوران‌های آتشفشانی خود، خون به دل اروپاییان کرده است. این کشور تنها یک شهر مهم و پرجاذبه دارد و از اینرو باب طبع گردشگرانی است که آنچنان‌ تمایل به دیدن مناطق پرجمعیت و شلوغ ندارند. از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد در ایسلند صفر بودن آمار قتل و جنایت آن است و از اینرو این کشور را به ایمن‌ترین کشور جهان تبدیل کرده است.
در سرتاسر این کشور تنها 700 افسر پلیس وجود دارد که حتی اسلحه هم حمل نمی‌کنند. 130 زندانی در ایسلند به سر می‌برند که آن‌ها هم در ایام تعطیل مرخصی می‌گیرند. در هر صورت می‌توان ایسلند را جزء کم‌خطرترین مقصدهای گردشگری جهان برشمرد.

 

چه فایده ؟ امنیت داشته باشی اما …

  مَن یَقُولُ رَبَّنَا آتِنَا فِی الدُّنْیَا وَمَا لَهُ فِی الْآخِرَهِ مِنْ خَلَاقٍ

بعضی از مردم می‌گویند: «خداوندا! به ما در دنیا، (*نیکی*) عطا کن!» ولی در آخرت، بهره‌ای ندارند.

 

خیلی از این اروپاییهای مثلا روشن فکر دنیاشونو از خدا میخوان نه اخرتشونو…خدا هم میگه اشه بهت میدم فقط اون دنیا هیچی نداری توشه…
اما بیاید بی‌دینی رو قشنگ بررسی کنیم و ببینیم واقعا یعنی چی؟ و یه ادم بیدین به چه بن بست هایی میرسه؟

تئوری بی دینی :

دادارباوری : این باور میگه خدا کتاب الهی نداره ولی میگن خدا هست ( به درد عمتون میخوره Smile )
انسان‌گرایی سکولار : میگن نه خدایی هست و نه دینی. هر چی هستیم همینیه که هستیم
سکولاریسم : جدایی دین از سیاست میگن
سکولاریته : وابسته نبودن به دین
اندیشه آزاد : یه اندیشه مسخره فلسفیه که میگه دین جلو پیشرفت رو میگیره و ازادی بیان نداره
پساخداباوری : میگن خدا هست اما دیگه دورش به سر اومده…خدا مال قدیمی هاست .( خداییش احمقن )
ناخداباوری : وجود خدارو قبول ندارند
ضدروحانی‌گری : مسیحی ها میگفتن این پدر روحانی پولا مارو میگیره گناه میبخشه Smile
ضددین : کسی که با دین کلا مخالفهه
نقد دین : میگن دین تاریخ انقضاش گذشته و مال 1000 سال پیشه..کلا دیوار حاشا بلنده . وقتی اصل خدارو قبول نداری چرت پرت بعدش همینجوری میاد
دین نقیضه : یه کسی که  بدئت درست میکنه و دین ساختگی به وسیله یه ایده ای میسازه رو میگن..که همین وهابی ها نمونه بارزشن

..

.

ندانم‌گرایی

قوی : نظریه اینا اینه : من نمی‌توانم بدانم که خدایی هست یا نه، همان‌طور که شما هم نمی‌توانید بدانید..مسخرست…Smile مثل اینه که بگی من هر چی بگم همونه و تو احمقی!!! دلیل نمیشه که تو احمقی منم احمق باشم که!!!!
ضعیف : نمی‌دانم خدایی وجود دارد یا نه، اما ممکن است روزی شواهدی برای وجودش بیابیم (خسته نباشید…این چه ایدیولوژی که دارید؟ Smile )
بی‌خدایی ندانم‌گرا :
خداباوری ندانم‌گرا
خدانامهم‌دانی
خداناشناس‌دانی

..

.

طبیعت‌گرایی

انسان‌گرایانه
روشمندانه
متافیزیکی
دینی

..

.

مردمان

بی‌خدایان
ندانم‌گرایان
انسان‌گرایان
همه‌خداگرایان
خداانگاران

 

خلاصه بگم.

میدونی مشکل این ادمها که وجود خدارو انکار میکنند چیه؟ چون نمیتونند بفهمن که با عقل و چشم نمیشه خدارو دید و بهش رسید بلکه از راه قلب باید عاشق خدا شد.

این ادمهای بی دین مشکلشون اینه که یه بار هم لای قران رو باز نکردند و انقدر لجبازن که زیر بار نمیرند…

به هر حال شوخی نیست.ما باید به عنوان شیعه ناراحت باشیم که 1 میلیارد ادم خدارو قبول ندارند…این خیلی بده…این ادمها اگه بمیرند بعد از اینکه اون دنیارو مشاهده کردند شکه میشند و میگن : اینجا کجاست؟ و تازه می فهمند که یه عمر الت دست شیطان بودند…

این همه جنبش و این همه جهل و این همه کج روی و این همه سقوط بخاطر اینه که این ادمها حتی یه بار هم دوست نداشتن قران رو بخونن و ایمان بیارن

شیطان با اون همه جهالتش توحید و خدارو قبول داره اما خیلی ها دست شیطون رو از پشت بستن و میگن اصلا خدایی نیست!!!

براهینی که میگن خدایی وجود نداره رو با هم بررسی میکنیم :
برهان وحی‌های متناقض : چون دین مسیح و تورات تحریف شده میگن قران هم تعریف شده!!!
برهان طراحی ضعیف :وجود بال در پرندگانی که پرواز نمی‌کنند، بیهوده‌است..این برهان میگه که خدا مثلا ورچه و کرم رو بیهوده افرید پس خدایی وجود نداره.درصورتی که در قران اومده که هر چی افریدم دلیلی داشته..مشکل اینا اینه که قران رو حتی باز هم نکردن چه برسه به اینکه بخونن!!
پارادوکس قدرت مطلق : این برهان مسخرست.بیخیال ببریم بعدی
سرنوشت مطلع‌نشدگان:  میگن ما که اون دنیارو ندیدیم پس نیست!!!!
برهان اختفای الهی : میگن اگه خدا هست پس چرا نمیبینیم؟؟؟ ایه 3 سوره بقره جواب این برهان میده

 

تکامل : وجود دو جنس زن و مرد این برهان رد میکنه
تیغ هیچنز : این برهان میگه : هر چیزی که بدون مدرک اظهار داشت می توان بدون مدرک رد کرد…( کوری نمیبینی این همه نعمتای خدارو؟؟؟؟؟؟)
شرط‌بندی بی‌خدا: طبق شرط‌بندی بی‌خدا، چه خدای خوب وجود داشته باشد چه وجود نداشته باشد، زندگی خوب سودمندتر است…( چه ربطی داره الان؟ واقعا برهان مسخره ایه…مثل اینه که بگم اسمون ابیه ..پس چه خدا باشه چه نباشه ابیه پس خدا نیست!!! هه…چقدر خنده دارن خدایی این براهین )
برهان اختیار : میگن انسان اختیار داره و این با علم خدا تناقص داره…اما نمیگه چه تناقصی Smile
براهین ناسازگاری صفات الهی : این برهان میگه چون نمیفهمیم پس نیست!!! خلاصه ادم های بی خدا یه چیزیو باید چوب کنند دیگه…وگرنه دلیل منطقی نمیارن.
مسئله شر : میگه اگه خدا هست چرا میذاره شر باشه و انسان ها به هم شر برسونن؟ ( خب ادم باهوش خدا داره میگه امتحانتون میکنم و اعمالتون رو میسنجم اون دنیا )
مسئله دوزخ : میگن خدا مهربونه پس چرا تو اتیش میندازه؟ ( خب لامصب ادم خوبی باش تا نندازتSmile )
قوری راسل : این راسل یه ادمی بوده که ادمای دوران خودشو با فلسفه و بحث های پیچیده فلسفی گیج میکرد و میگفت خدا وجود نداره .
خدای حفره‌ها : میگه دین و خدا ساخت ذهن بشره…( چقدر خدا در مورد این طرز تفکر ایه داره…ای کاش این ادمها کمی قران میخوندند)
ناشناخت‌گرایی الهیاتی : این برهان مسخرست و خنده دار.بی خیال
گشایش بوئینگ ۷۴۷ غایی : میگه این جهان نظم نداره….فکر کنم کسی که این برهان رو گفته جلو اینه نرفته تا حالا تا یه نگاهی به بدن خودش بندازه…

 

خلاصه بگم…

این ادم های بی دین خیلی نامرد هستند…دارن روزی خدارو میخورند اما برای اینکه عشقو حالشونو کنن و عذاب وجدان نگیرند با یه برهان الکی و مسخره میگن خدا نیست.

 

نوشته شده توسط داداش رضا

سلام مهربون . به سایت توبه و ترک گناه خوش اومدی..من رضا هستم اما بچه های سایت چون به من لطف دارن منو داداش صدا میزنن...خوش اومدی به سایت خودت..میخوام یه حرفیو بزنم از ته دلم...میدونی چیه ؟ هممون تو گذشتمون اشتباهاتی مرتکب شدیم..اما نباید نا امید باشیم .. ببین؟ شده به گناه هات فکر کنی؟ شاید وقتت پر باشه و کلا نتونی به یاد بیاری....اما تاحالا به پشیمونی بعد گناه فکر کردی ؟ شاید بگی داداش رضا من بار ها توبه کردم و توبه شکستم...میخوام توبه کنم اما سخته نمیتونم...جواب من : نگران نباش ! این سایت دقیقا برای همین ساخته شده که به تو امید و انگیزه بده برای تغییر ...باور کن هنوزم دیر نشده ! تو اراده کن باقیش با خدا...به سایت خودت خوش اومدی...من و همه بچه های سایت ورودتو به این سایت تبریک میگیم و از خدا میخوایم که همیشه پاک و سلامت باشی...سایتمونو دنبال کن 40tobe.com

وبسایت
 

خداوندا ؟

آنقدر من را قوی کن

که با قوی ترین دشمنم که خودم هستم

روبه رو شوم...

آمین ♥

دیدگاه خود را بیان کنید


دونستن قدرت نیست !!! عمل کردن به دونسته ها قدرته

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

خداوندا

آرامشی عطا فرما تا بپزیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم

شهامتی كه تغییر دهم آنچه را که میتوانم

و دانشی كه تفاوت این دو را بدانم

آمین... ♥♥

lk ♥♥ خدایا ! کمکم کن؛ پیمانی را که در طوفان با تو بستم در آرامش فراموش نکنم ♥♥