مناجات بنده گناهکار با خدا

مناجات بنده گناهکار با خدا

سلام..

این دنیا یه سری قوانین داره…

خدا گفته هر کی یه قدم بهم نزدیک بشه من ده قدم میام سمتش درسته؟

خب پس نتیجه میگیریم هر کی یه قدم گناه کنه خدا ده قدم ازش فاصله میگیره…و شیطانه که ده قدم بهش نزدیک میشه.

زندگی مثل یه نردبونی میمونه که باید بالا بری و نباید پس بزنی

همونطور که قبلا گفتم در مسیر شیطانی به جز ذلت و بد بختی به چیز دیگه ای نمیرسیم اما در مسیر خدایی به همه چی میرسیم و این تفاوت رو خیلی خوب احساس میکینم.

یه رازی این وسط وجود داره…اون راز اینه که ما هیچوقت پیشرفتمونو به چشم نمیبینیم…بخاطر همینه که همش از خدا گله داریم

شما همین الان امتحان کنید و خاطره امروزتونو کامل بنویسید بعد دو ماه وقتی میخونید خندتون میگیره و میگید این چرت پرتا چیه من نوشتم…

دقیقا همینطوره…چون انسان همیشه در حال رشد و پیشرفته..

بخاطر همینه که میگم با توبه گامهاتون برای بالا رفتن 10 برابر میشه و خودتون حساب کنید که وقتی ما 10 برابر گام برمیداریم خدا چند برابر گام بر میداره.

این یه راز بود که بهتون گفتم

پس اگه اخلاقیاتتون یه خورده مشکل داره یا مثلا خیلی زود از کوره در میرید نیتشو داشته باشید که کنارش بذارید خدا خودش کمکتون میکنه…

کافیه تو یک ثانیه یادتون بیوفته که توبه کردید عصبی نشید خدا همون لحظه میاد و ارومت میکنه و میگه : بنده من آروم باش…

اون لحظه اگه بتونی مقاومت کنی و عصبی نشی خدا رو مال خودت کردی و خدا خیلی دوست داره…اما اگه از کوره در بری و قاطی کنی کارو خراب میکنی Heart

 

حالا من اگه تا صبح براتون توضیح بدم و بگم خدا عاشق بنده های توبه کاره میگید نه…من کلی گناه کردم و فلان بیسار….

بذارید یه داستان زیبا براتون بذارم …

این داستان خیلی زیباست

..

.
« روزی فرشته ای از فرمان خدا سرپیچی کرد و برای پاسخ دادن به عمل اشتباهش در مقابل تخت قضاوت فراخوانده شد. فرشته از خداوند تقاضای بخشش کرد.
خداوند با مهربانی نگاهی به فرشته انداخت و فرمود: من تو را تنبیه نمیکنم، ولی تو باید کفاره ی گناهت را بپردازی.
کاری را به تو محول میکنم، به زمین برو و با ارزش ترین چیز دنیا را برای من بیاور…..
فرشته خوشحال از اینکه فرصتی برای بخشوده شدن دارد، به سرعت به سمت زمین رفت.
سالها روی زمین به دنبال با ارزش ترین چیز دنیا گشت.
روزی به یک میدان جنگ رسید، سرباز جوانی را یافت که به سختی زخمی شده بود. مرد جوان در دفاع از کشورش با شجاعت جنگیده بود و حالا در حال مردن بود.
فرشته، آخرین قطره از خون سرباز را برداشت و با سرعت به بهشت بازگشت.
خداوند فرمود: به راستی چیزی که تو آوردی با ارزش است، سربازی که زندگیش را برای کشورش میدهد، برای من خیلی عزیز است، ولی برگرد و بیشتر بگرد.
فرشته به زمین بازگشت و به جستجوی خود ادامه داد. سالیان دراز در شهرها، جنگل ها، و دشت ها گردش کرد، سرانجام روزی در بیمارستان بزرگ، پرستاری را دید که بر اثر بیماری در حال مرگ بود. پرستار از افرادی مراقبت کرده بود که این بیماری را داشتند و آنقدر سخت کار کرده بود که مقاومتش را از دست داده بود، پرستار رنگ پریده در تختخواب خود خوابیده بود و نفس نفس میزد، در حالی که پرستار نفس های آخرش را میکشید، فرشته، آخرین نفس پرستار را برداشت و به سرعت به سمت بهشت رفت و به خداوند گفت: خداوندا مطمئنم آخرین نفس این پرستار فداکار، با ارزش ترین چیز در دنیاست.
خداوند پاسخ داد: این نفس چیز با ارزشی است. کسی که زندگیش را برای دیگران میدهد، یقیناً از نظر من با ارزش است ، ولی برگرد و دوباره بگرد.
فرشته برای جستجوی دوباره به زمین بازگشت و سالیان زیادی گردش کرد.
شبی مرد شروری را که بر اسبی سوار بود در جنگل یافت، مرد به شمشیر و نیزه مجهز بود. او میخواست از نگهبان جنگل انتقام بگیرد، مرد به کلبه ی کوچکی که جنگلبان و خانواده اش در آن زندگی میکردند، رسید. نور از پنجره بیرون میزد، مرد شرور از اسب پایین آمد و از پنجره داخل کلبه را به دقت نگاه کرد. زن جنگلبان را دید که پسرش را می خواباند و صدای او را که به فرزندش دعای شب را یاد میداد، شنید.
چیزی درون قلب سخت مرد ذوب شد. آیا دوران کودکی خودش را بیاد آورده بود؟
چشمان مرد پر از اشک شده بود و همان جا از رفتار و نیت زشتش پشیمان شد و توبه کرد.
فرشته، قطره های اشک را از چشم مرد برداشت و به سمت بهشت پرواز کرد.
خداوند فرمود: این قطره اشک با ارزش ترین چیز در دنیاست.
برای اینکه، این اشک آدمی است که توبه کرده و توبه درهای بهشت را باز میکند. Rose

در تاريخ ۲۴/اسفند/۱۳۹۴ ۳۲ دیدگاه برچسب ها : ،،،

نوشته شده توسط داداش رضا

سلام مهربون . به سایت توبه و ترک گناه خوش اومدی..من رضا هستم اما بچه های سایت چون به من لطف دارن منو داداش صدا میزنن...خوش اومدی به سایت خودت..میخوام یه حرفیو بزنم از ته دلم...میدونی چیه ؟ هممون تو گذشتمون اشتباهاتی مرتکب شدیم..اما نباید نا امید باشیم .. ببین؟ شده به گناه هات فکر کنی؟ شاید وقتت پر باشه و کلا نتونی به یاد بیاری....اما تاحالا به پشیمونی بعد گناه فکر کردی ؟ شاید بگی داداش رضا من بار ها توبه کردم و توبه شکستم...میخوام توبه کنم اما سخته نمیتونم...جواب من : نگران نباش ! این سایت دقیقا برای همین ساخته شده که به تو امید و انگیزه بده برای تغییر ...باور کن هنوزم دیر نشده ! تو اراده کن باقیش با خدا...به سایت خودت خوش اومدی...من و همه بچه های سایت ورودتو به این سایت تبریک میگیم و از خدا میخوایم که همیشه پاک و سلامت باشی...سایتمونو دنبال کن 40tobe.com

وبسایت
 

خداوندا ؟

آنقدر من را قوی کن

که با قوی ترین دشمنم که خودم هستم

روبه رو شوم...

آمین ♥

۳۲ ديدگاه

 1. مهر می‌گه:

  خدایا من اگر بد کنم تورا بنده دیگر بسیار است تو اگر با من مدارا نکنی مرا خدایی دیگر کجاست؟؟؟؟

 2. پارمیدا می‌گه:

  سلام.خیلی زیبا بود.

  از وقتی سایتتون رو دیدم متحول شدم منم توبه ی چهل روزه رو انجام دادم.چهل روز شد اوایلش خیلی سخت بود ولی اخراش خیلی راحت بود .

  نمیدونم اگه با سایت اشنا نمیشدم چه کارهایی که نمیکردم.

  واقعا ممننننننننننننوووون

 3. میلاد می‌گه:

  هر کی یه قدم گناه کنه خدا ده قدم ازش فاصله میگیره
  man ba in jomle movafegh nistam..khoda in tory nist

 4. لقمان می‌گه:

  رسول خدا صلّی الله علیه و آله فرمود: کسی که از گناه خویش توبه کند همانند کسی است که گناهی ندارد.

  انشاالله همگی بتونیم توبه واقعی کنیم.

 5. طغیانگر می‌گه:

  خب پس نتیجه میگیریم هر کی یه قدم گناه کنه خدا ده قدم ازش فاصله میگیره…و شیطانه که ده قدم بهش نزدیک میشه.
  درست ترش اینه
  خدا نیکی رو 10 برابر اجر میده و با هر قدم نیک 10 قدم به سمتتون میاد ولی با انجام هر گناه به اندازه همون گناه عقوبت مبکنه و به اندازه 1 قدم ازتون دور میشه این هم به خاطر لطف و مهربونیشه که با هر قدم اشتباه خیلی ازش دور نمیشید و فقط یه قدم ازتون فاصله میگیره که با امید باز هم به طرف خودش برگردید کافیه قلباً بگید خدایا از این اشتباه و گناه پشیمون شدم و به سوی تو بر گشتم اونوقت خدا با اون اشتباهتون که پشیمونید از قبل هم بیشتر بهتون نزدیک میشه یعنی 10 قدم دیگه هم بیشتر میاد طرفتون پس هر اشتباه که ازش پشیمون بشید برگردید خدا زیباتر و بیشتر از قبل به سمتتون میاد

 6. دوست می‌گه:

  مولا علی (ع) : عجب دارم از کسی که نا امید میشود از رحمت خدا و محو کنندگان گناهان با او است ، پرسیدند چه چیزی است محوکنندگان گناه ؟ فرمود : استغفار . عین الحیوه صفحه 187(سایت beytoote.com)

 7. دوست می‌گه:

  امام صادق (ع) فرمودند : هرگاه انسان مرتکب گناهی شود ، به او از صبح تا شب مهلت داده می شود که شاید توبه کند ، پس اگر پشیمان شد و استغفار کرد آن گناه در نامه ی عملش نوشته نخواهد شد. اصول کافی جلد 4 صفحه 182

 8. hadis می‌گه:

  سلام الان ساعت 6:41 دقیقست!صبح اخرین سه شنبتون پر از شادی و موفقیت Smile
  بسیار مطلب قشنگی بود…شما خیلی هارو مخصوصا خودم به خودشون اوردین یعنی باعث شدید ادم یهو به خودش بیاد بفهمه کیه از کجا اومده واس چی اومده…این خودش یه کار باارزشه با ای همه سایت های چرت و مزخرف!!
  من مطئنم خدا هر نفرو افریده واس یچیزی واس این ک یه کاره ایی بشه هیچ وقته هیچ وقتتتت از تلاشتون دست بر ندارید و ناامید نشید به این فک کنید ک خدا یه هدفی داشته از افریدنتون….من خودمو میگم اول!
  توصیه میکنم اهنگ بارون پاییزی با صدای اقای یوسف زمانی گوش کنید البته خدارو تو ذهنتون تصور کنید!بسیار زیباست
  تا دیداری دیگر بدرود
  Smile

 9. مجتبي می‌گه:

  سلام اینکه کیی یک قدم بسوی خداوند قدم برداره خداوند ده قدم برایش برمیداره بر گرفته از ایه.قرآنه و اینکه اگر گناه کنی خدا ده قدم فاصله میگره خلاف رجمت الهیه . در قوانین الهی استنباط شخصی جایگاهی نداره و این عمل دقیقا کاریه که عمر و عثمان و ابوبکر کردند . یعنی بدعت. ملاک برداشت از آیات فهم من،و شما نیست ملاک و میزان فرمایشات اعمه هدی است . و در آخر به گفتاری از حضرت امیر کلاممو خطم میکنم . من فسر قرآن برعیه فالینظر مقعده فی النار . کسی که قران را تفسیر به رای خود کند باید مقعد خود را در اتش جهنم ببیند .

 10. new folder می‌گه:

  سلام من ابن جمله ها رو که شنیدم خیلی خوشم اومد دوست داشتم بیام براتون بنویسم :
  صبر درجه داره یکی از اونها ” کظم غیظ ” هستش ، تصور کنید یه مشک پر از آب رو درش رو ببندید و برعکسش کنید بعد گلوی مشک رو محکم فشار بدید ، اگه تونستی عصبانی بشی یا مقابله به مثل کنی اما سکوت کردی به مقام ” کاظم ” رسیدی ، اما بالاتر از کظم ، ” حلم ” هستش و آدمایی که حلم دارند ” اصلا ” عصبانی نمیشن ( :

 11. باران می‌گه:

  ممنون بسیار عالی
  هر چی نیاز دارم شما در موردش صحبت میکنی خیلی جالبه

  دوستان فک کنید به ازای هر عصبانی نشدنتون خدا دویست هزار میریزه به حسابتون پس سعی کنید حسابتونو پر کنید
  که البته اجر معنویش خیلی بیشتر از دویست هزار منتها امداد های خدا غیبی هست و هرکسی قادر به دیدنش نیست

 12. ف.ن می‌گه:

  داستان جالبی بود ممنون

 13. ..... می‌گه:

  سلاااام Smile
  پیشاپیش عیدتون مبارک باشه ان شاءالله
  ان شاءالله هممون موفق باشیم.
  Smile
  Sun

 14. باران می‌گه:

  داداش توی پی وی براتون پیام ارسال نمیشه
  در هر صورت اینجا میگم
  من اصلا نمیتونم نظر مخالفمو بگم اصلا نمیتونم توی جمع صحبت کنم حتی توی جمع های دوستانه همیشه ساکتم و حرفی برای گفتن ندارم
  احساس میکنم هر حرفی بزنم لزومی نداشته بزنم و هر چی گفتم اشتباه بوده و کاش نمیگفتم
  میخوام یکم اجتماعی بشم و از خجالتی بودن در بیام چیکار کنم؟

 15. M.... می‌گه:

  سلام
  موفق باشین خیلی خوب بود…من به نوشته های قدیمم که نگاه میکنم میبینم چقدر بد تر شدم چقدر پاکتر بودم دلم برا خودم تنگ میشه ولی از نظر طرز فکر یا ادبیاتی که داشتم چرا خوب خندم میگیره …. Smile یا علی

 16. allah می‌گه:

  خدا کار خوب رو ده برابر پاداش می ده و کار بد رو به اندازه خودش کیفر می کنه.. پس ا گه من یه قدم به سمتش برم ده یا صد قدم به سمتم می یاد و با یه قدم دور شدن یه قدم ازم دور می شه… أما به نظرم خدا هی چ وقت از ما آدما دور نمی شه.. چون ا گه دور می شد زند گی ماها باید خیلییییییییییییییییی پیشتر از این به خاطر گناهای مختلف از هم می پاشید..الان که اینا رو می نویسم داره بارون می یاد…واسه همتون دعا می کنم. از خدا واستون یه اراده ی پولادین آرزو می کنم..واسه منم دعا کنید…

 17. مسافر می‌گه:

  واقا لذت بخشترین روزها برای گنه کار روزهای توبه و بازگشت به سمت خدای متعال
  خدایا شکرت.

 18. باران می‌گه:

  قالب دوباره برگشت به قبل؟

 19. دوست می‌گه:

  امام حسین(ع):
  چه دارد آن کس که تو را ندارد؟ و چه ندارد آن که تو را دارد؟ آن کس که به جای تو چیز دیگری را پسندد و به آن راضی شود، مسلما زیان کرده است.(دعای عرفه)

 20. Katrina می‌گه:

  این قالب خیلی خیلی بهتره Smile
  اصن دیگه تغییرش نده داداش Smile
  اون قالب انگیزه اومدن ب سایتو از آدم میگرف Neutral||
  ولی این خیلی خوبه Smile

 21. تبسم چهره می‌گه:

   سلام دوستان..
  بی تعارف،ماها تو گذشته گیر کردیم.. به چیزهای قدیمی و حتی به عادت هامون،عادت کردیم..
  از تغییر،از چیزهای جدید و نو میترسیم و ناخواسته در مقابل شون گارد می گیریم بدون اینکه فواید و نکات مثبت چیز جدید رو ببینیم و تغییر رو بپذیریم..
  رفقا! قالب جدید خصوصیاتی داشت که این قالب قدیمی نداره،یکیش که به نظرم مفیدترین حالتش بود دسته بندی مطالب بود که این قالب قدیمی متأسفانه….
  ماها که به هرچیزی عادت میکنیم و چیز جدید رو به اکراه می پذیریم حالا اگه بپذیریم چطور میتونیم از عادتهامون که مثل سیریش و کنه به روحمون چسبیده،جدا شیم..
  لطفاً تفکر..خودم هم به همچنین..

 22. هستی می‌گه:

  داداش چراقالب قبلی اومد
  تاییدنشد
  بچه هابابایکم میذاشتین باقبلی کارکنیم به اونم عادت میکردیم خوب
  درسته من خودم این قالبو میپسندیدم ولی پیشرفت بعضی وقتااجباری
  الان بابرگشتن این قالب احساس عقب موندگی میکنم خخخخخخخ
  جدی میگماااااااابیچاره داداش رضاچقدزحمت کشیدبراتغییرقالب سایت

 23. هستی می‌گه:

  من قبلابالب تاب میومدم چون باهاش راحتربودم ولی میخواستم باتغییرقالب باگوشی بیام حیف شداخه شنیدم داداش رضاگفتن بعدازتغییرباگوشی هعم بیایم عین مانیتورمیمونه افسوس……..
  ولی خودمونیم هاماهابه هیچ صراطی مستقیم نیستیم ها……خخخخخخخ
  بعدازتغییریکی من خودم اومدم گفتم قبلی خوبه حالااومدم میگم بازم قبلی بهتربود اوفففففففف ازدست ماهارسمااااااابلایای طبیعی هستیم خخخخخ
  من به شخصاازداداش رضامعذرت میخوام که زودحرف زدم وصبرنکردم
  معذرررررتتتتتت Frown

 24. *faezeh* می‌گه:

  سلام
  ممننننننننننننونم خیلی زیاد
  ببخشید که نظر زیاد نمیدم و تندی میرم
  خیلی درس دارم
  ولی همیشه بهترین کمک هستین برای خارج کردن ما از غفلت
  امیییدوارم به تموم ارزوهات برسی
  قدر خودتون رو خیلی بدونین
  ما الان چندوقته داریم درجا میزنیم
  اما شما یه ساله اینهمه پیشرفت برای خودتون و ما رقم زدین
  دمت گرم داداش
  خواهش میکنم ویژه دعام کن(خیلی ویژه ها Smile ) که کم نیارم Rose Rose

 25. م می‌گه:

  خداوند کریم موجودات را آفرید به آنها چشم داد، گوش داد، زبان داد، بینی داد، و از میان همه آنها به انسان عقل و فهم داد تا بتواند چیستی اش را درک کند و خدمتگذار مخلوقات دیگر باشد. آیا انسان چقدر میتواند بیاندیشد؟ راه رستگاری و سعادت در چیست؟ زبان همیشه در مقابل دیدگان احساس مسولیت میکند زیرا ما هرچه را که میبینیم میتوانیم در موردش قضاوت کنیم، و این خود ما هستیم که چه میگوییم و چه میکنیم! خداوند سبحان، قدرت تفکر و تکلم در وجود انسان نهاد تا بتواند همواره در رأس امور ایفای نقش کند. و چه نقشی بهتر از خدمت به مخلوقات از چوب و برگ و خاک و علف گرفته تا مار و کلاغ و روباه و دیگر موجودات. و چه سعادت بزرگیست این همه خدمت.

 26. مهراوه می‌گه:

  سلام واسه من دعا کنىن من شراىطم حساسه

 27. بهزاد می‌گه:

  من خیلی گناهکار بودم و یه شب خدا توفیقِ توبه رو بهم داد شب انقد گریه کردم و اشک ریختم نماز خوندم گفتم خدایا من خیلی پشیمونم از کارام حالا اومدم درگاهت منو ببخشی انقد شرم دارم ازکارام که روم نمیشه ازت درخواست بخشش کنم ولی خدایا من به مهربونیت ایمان دارم همین امیدم به مهربونیت باعث شده بیام به درگاهت اون شب حسِ عجیبی داشتم توبه کردم ولی نمیدونستم خدا منو بخشیده یا نه تا این که روزِ بعدش مامانم بهم زنگ زد گفت که تو خداب دیدم رفتی به خانه خدا انقد خوشحال شدم و مطمئن بودم که خدا منو بخشیده الان هرقدم بیشتربهش نزدیک میشم لذتِ بیشتری دارم یه حسی که تو هیچ جا نمیتونم پیدا کنم خلاصه اصلا این حالمو نمیتونم توصیفش کنم
  دعا میکنم خدا به همه توفیقِ توبه بده …اجرتون با خدا

 28. mhmoodsabri77 می‌گه:

  خدایا قسم به خودت که اتش عشقت سوزانندتر از هر اتشیه وقتی میخوام از تو بگم میترسم از شدت عشق به تو سکته کنم رحم کن بزار ازت فاصله بگیرم خدایا دیدم کسای زیادی از عشق یکی از مخلوقاتت مجنون شدن وای به حال کسی که عاشق تو بشه حالا فهمیدم چرا پنهانی اگر جمالت ظا هر بشه همه از شدت عشقت ممیرن یا اجمل من کل جمیل یا اکبر من کل کبیر یا من لا شریک له ولا وزیر صل علی محمد واله بقدر حبک لهم وحبهم لک

دیدگاه خود را بیان کنید


دونستن قدرت نیست !!! عمل کردن به دونسته ها قدرته

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

خداوندا

آرامشی عطا فرما تا بپزیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم

شهامتی كه تغییر دهم آنچه را که میتوانم

و دانشی كه تفاوت این دو را بدانم

آمین... ♥♥

lk ♥♥ خدایا ! کمکم کن؛ پیمانی را که در طوفان با تو بستم در آرامش فراموش نکنم ♥♥