فواید ترک خود ارضایی چیست

فواید ترک خود ارضایی چیست

بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از دوستانمون نظر گذاشته بود که:

رضا جان قربون اسمت برم تو یه راه دیگه جلو پامون بزار .نگو مسجد و قرآن که من نصف روزم تو مسجدم ولی توفیقی نکرد شاید هم من ایمانم ضعیفه..بگو چجوری خودارضایی نکنم…

پاسخ من:

سلام امیر جان خیلی ممنون که نظر دادی خدمتت باید عرض کنم که مهمترین عامل ترک البته به نظر من توکل بر خداست و دوم اینکه باید واقعا از ته دل از خدا بخواهی که کمکت کنه و خودت هم تمام عزمت رو جزم کنی و به هیچ وجه به شیطان اجازه ندی که فریبت بده و به ذهن و خیالات و چشم تو وارد شه هر وقت که فکرش به ذهنت رسید سریع ذهنت رو مشغول یه چیز دیگه کن هیچ وقت تو یه جا تنها نباش و حتی به سریال ها و فیلم هایی که فکر میکنی تحریک کننده است نگاه نکن و البته این راه حل هم به نظر من خیلی موثره و اون یاد مــــــــــــــــــــرگ هستش و در مورد اون دنیا و مجازات های انسان در اون دنیا و اینکه این دنیا یه روزی تموم میشه تحقیق کن و مطالعه داشته باش همه ما یه روز از این دنیا میریم و بــــــایــــــــد پاسخگوی اعمالمون در آخرت باشیم خدا شاهده وقتی آدم این عمل رو ترک میکنه انگار دیگه سنگینی گناه رو روی دوشش حس نمیکنه و خیلی به خدا نزدیک میشه.

راســــــتی ما هممون دوست داریم سرباز امام زمان (عج) باشیم هر وقت یه فکر بد به ذهنت میاد و یا یه کار اشتباهی رو انجام میدی با خودت بگو که سرباز امام زمان(عج) هیچ وقت نباید فریب شیطانو بخوره و گناه کنه از ته دل امیدوارم بتونی شیطانو شکست بدی.

مهمترین فایده ترک خود ارضایی جنبه معنویش هست . تو داشتی کاری رو انجام میدادی که خدا حرامش کرده و مورد غضب خدا هست . الان تصمیم گرفتی این کار رو بذاری کنار . یعنی در واقع داری میری به سمت خدا و داری راهی رو میری که درسته و باید بری . و وقتی که ترکش کردی یعنی اینکه حرف خدا رو گوش دادی و جلوی نفست ایستادی و نذاشتی که همچنان بهت غلبه پیدا کنه . یعنی اینکه کار مورد غضب خدا و کاری که خداوند دوست نداره و برای همه حرامش کرده و از گناهان کبیره هست رو ترک کردی و خودت رو از اون پاک کردی . احساس میکنی کارهای خوبت و عباداتت دیگه ضایع نمیشن. مثلا احساس میکنی نمازت دیگه درست و صحیح هست در حالی که قبلا قبول نبود . دیگه خدا ازت راضی هست . احساسی که بهترین هدیه از طرف خداست. در واقع بهترین حسن و فایده ترک خود ارضایی رضایت خداوند از تو هست . بنده ای که احساس بکنه خدا ازش ناراضی هست خیلی تفاوت داره با بنده ای که احساس بکنه خدا ازش راضی هست . تمام زندگی این دنیا و اون دنیا به رضای خدا بستگی داره . اصلا هدف از خلقت انسان همونجوری که در قرآن اومده، عبادت خداوند بزرگ هست و هدف انسان باید عبادت معبود باشه . احساس گناهی که به خاطر خود ارضایی بهت دست داده بود و عذاب وجدانی که به خاطرش تو زندگیت داشتی با ترک این کار از بین خواهد رفت . دیگه احساس میکنی تمام عباداتت مورد قبول خدا قرار میگیره . احساسی که خود ارضایی از بین برده بودش . کلا ازین رو میشی به اون رو . اصلا قابل مقایسه نیستی با زمانی که این کار مورد غضب خدا رو انجام میدادی .

وقتی خود ارضایی رو ترک بکنی از همون روزهای اول ترکت خودت متوجه تغییرات بوجود اومده میشی . و به تدریج هم به لطف خدا میشی همون آدم سابق قبل از شروع خود ارضایی . به علاوه یک سری امتیازاتی که خدا بهت در اون زمان میده . مثل احساس اعتماد به نفس بالا، احساس یک قدرت شیرین، احساس عزت نفس بالا و …

در اون زمان هست که اگر بخوام در یک جمله بگم وصف حالت میشه این : احساس میکنی همه چیز سر جاش هست و دوست داری زیاد عمر کنی . جمله قبلی رو هیچ وقت یادت نره . یک روزی حتما بعد از پاکی و ترک کاملت به لطف خدا این احساس میاد سراغت: احساس میکنی همه چیز سر جاش هست و دوست داری زیاد عمر کنی .

 

روزهای ابتدایی ترکت و به مرور زمان به لطف خدا این اتفاقات برات خواهد افتاد :

 

1- گودی زیر چشمت رفته رفته برمیگرده به حالت سابق و نهایتا از بین خواهد رفت .

 

2- احساس میکنی کمرت داره روز به روز محکمتر و قوی تر میشه و همین یه احساس خوبی بهت میده . دیگه سست راه نمیری . ضعیف راه نمیری . به قول معروف شل نیستی .

 

3- رفته رفته قوز کمرت، از بین خواهد رفت و هیکلت و اندامت روز به روز بهتر و زیباتر میشه و مثل سابق صاف و محکم و با اعتماد به نفس بالا راه میری .

 

4- خودت احساس میکنی قدرت فیزیکیت و روحیت داره یواش یواش برمیگرده به حالت سابق و شاید حتی بهتر از سابق . از نظر روانی فوق العاده تغییر خواهی کرد .

 

5- اعصابت که ضعیف و داغون (به معنای واقعی کلمه) شده بود ، رفته رفته قوی تر خواهد شد و خودت قشنگ احساس میکنی به مرور . و در نهایت هم مثل سابق میشه و شاید حتی بهتر از سابق . دیگه به کوچکترین چیزی اعصابت خورد نمیشه . وقتی کسی اعصابش سالم باشه جسمش هم سالم خواهد شد . اگر ترک خود ارضایی فقط همین یک حسن رو داشت باز کلی می ارزید ترکش .

 

6- روحیت که افسرده و پریشان و آشفته شده بود رفته رفته مثل سابق خواهد شد و حتی شاید بهتر .

 

7- نشاط و سرزندگی که خود ارضایی ازت گرفته بود به مرور برمیگرده سر جاش و سر حال و سرزنده خواهی شد.

 

8- انگیزه و ذوق و امیدت به زندگی که خود ارضایی ازت گرفته بود و یا کمش کرده بود به مرور برمیگرده سر جاش و احساس میکنی انگیزت داره روز به روز بیشتر میشه، امیدت به تدریج بیشتر میشه، ذوق و خلاقیتت هم داره سیر صعودی پیدا میکنه .

 

9- اضطراب و دلشورت خوب میشه به تدریج . اون احساس نا امنی که در درون خودت احساس میکردی از بین خواهد رفت .

 

10- تمرکز حواس . همون چیزی که خیلی بودنش مهم هست . خیلی خیلی مهم هست . خود ارضایی اونو ازت گرفته بود . و حالا بعد از ترک دائمی و نرفتن سراغ چیزهای تحریک کننده (همون چیزی که حتما باید انجام بشه تا تمام فواید بیشمار ترک خود ارضایی رو کامل ببینی) تمرکز حواست رو به راه میشه و برمیگرده به زمان سابق . ذهن و حواست جمع میشه و تیز میشی . میدونی که چی میخوام بگم؟

 

11- حافظت که ضعیف شده در اثر خود ارضایی، رفته رفته قویتر میشه و برمیگرده به حالت سابق .

 

12- لرزش دستت به مرور برطرف میشه انشاا… .

 

13- زیبایی چهره اون چیزی هست که خود ارضایی داغونش میکنه . طراوت رو از صورت کسی که خود ارضایی میکنه میگیره . ظاهر و تیپت که قبلا توسط خود ارضایی بد و پژمرده و بی طراوت شده بود به تدریج برمیگرده سرجاش . خودمونی بگم، خوشگل میشی . زیر پوستت آب میندازه . زیبا و خوش تیپ میشی . جوری که وقتی تو آیینه خودت رو میبینی قابل مقایسه نیستی با قبل از ترک . از همون روزهای اول ترک و  به مرور زمان  این روز رو تجربه خواهی کرد .

 

14- بدنت در دوران خود ارضایی کلا کوفته و خسته بود . بعد از ترک مشکل حل میشه. سرحال میشی و رفته رفته حالتی بهت دست میده که احساس میکنی مثل فنر میتونی اینور و اونور بپری .

 

15- برق چشمانت برمیگرده و دوباره تیزی نگاهت رو به دست میاری. اینی که میگم هم برای خانمها مهم هست و هم برای آقایان . منتها چیزی هست که خودمون متوجه نیستیم یا خیلی متوجه نیستیم و دیگران بیشتر متوجه این نکته هستند. خود ارضایی برق چشمهات رو میگیره و بعد از ترک دوباره برق چشمهات تیز خواهد شد . هم آقایان و خانمها به زودی برق چشمانشون رو  که کند شده بود و یا از بین رفته بود، دوباره به دست خواهند اورد با ترک دائمی این کار .

 

16- خود ارضایی باعث شده که خلق و خو و روابط اجتماعیت و روابط عمومیت داغون بشه . ممکنه از نگاه دیگران هراس داشته باشی و از جمعیت فراری باشی . با ترکت به مرور مثل سابق خواهی شد و حتی شاید بهتر .

 

17- به واسطه خود ارضایی، حساسیت بیش از حد و زود رنجی بهت دست داده بود . واقعا عذاب آور هست این چیزها . همه ضررهای خود ارضایی عذاب آور هست، مخصوصا عوارض روحیش . حساسیت زیاد و زود رنجیت هم با ترک دائمیت به لطف خدا از بین خواهد رفت و به جای این امراض، سعه صدر خواهی یافت . همون چیزی که در ابتدای پستم گفتم . از همون جوایزی که گفتم خداوند به خاطر ترک این کار و پیروزی بر نفست بهت میده . این یکی از اون جوایز هست که خیلی دوست داشتنی هست . سعه صدر بالایی به دست خواهی اورد در زمان رهایی از این کار . این یکی از هدایای خدا به تو برای ترک این کار هست . احساسی که باید تجربش کنی تا خوب متوجه بشی که چی دارم میگم .

 

18- احساس حقارت و کمبود اعتماد به نفست و ضعف نفست، از بین خواهد رفت بعد از ترک . خیلی مهم هست برای هر کسی وجود اعتماد به نفس بالا . احساسی که بعد از ترک دائمی به لطف خدا تجربش خواهی کرد .

 

19- این فایده ای که بهتون میگم از همون جوایز اضافی خداوند هست برای ترک کار مورد غضبش : نا خود آگاه پیش غریبه و آشنا عزیز میشید و با ابهت میشید و همه دیگه یه جور دیگه نگاهتون میکنند . من خودم نمیدونم چه سری در این اتفاق هست . یک حس خیلی زیبایی هست . بخوام خودمونی بگم اینجوری میشه که همه ازت حساب میبرند و تحویلت میگیرن . این از همون فوایدی هست که باید حتما تجربش کنی تا خوب متوجه بشی که چی دارم میگم .

 

20- اینهایی هم که الان بهتون میگم مثل مورد قبل از پاداش های خداوند به خاطر ترک کار مورد غضبش و پیروزی بر نفست هست : احساس میکنید خیلی قوی هستید . عزت نفس خیلی بالایی پیدا میکنید . تیز میشید . یعنی حرف رو رو هوا میگیرید . از نظر فیزیکی و روانی به حدی احساس قدرت میکنید که میخواهید یک کوه آهن رو آب کنید . میخواهید یک کوه رو جا به جا کنید . شمشیری که در اون زمان در دست شماست برنده تر از هر شمشیر دیگه ای هست . این حالات فقط به یک نحو قشنگ مشخص میشه که چی هست و اون هم زمانی که خوب خوب شدید و خودتون احساسش کردید. اتفاق خوبی که به مرور از همون روز اول ترک شروع میشه و به تدریج و رفته رفته و با کمی صبر اون اتفاق به جایی که گفته شد خواهد رسید به لطف خدا . در یک کلام همونجور که قبلا گفتم از این رو میشی به اون رو، و اصلا قابل مقایسه نیست زمان قبل از ترکت و زمان بعد از ترک دائمیت .

داداشی امیدوارم موفق بشی ترکش کنی

نوشته شده توسط داداش رضا

سلام مهربون . به سایت توبه و ترک گناه خوش اومدی..من رضا هستم اما بچه های سایت چون به من لطف دارن منو داداش صدا میزنن...خوش اومدی به سایت خودت..میخوام یه حرفیو بزنم از ته دلم...میدونی چیه ؟ هممون تو گذشتمون اشتباهاتی مرتکب شدیم..اما نباید نا امید باشیم .. ببین؟ شده به گناه هات فکر کنی؟ شاید وقتت پر باشه و کلا نتونی به یاد بیاری....اما تاحالا به پشیمونی بعد گناه فکر کردی ؟ شاید بگی داداش رضا من بار ها توبه کردم و توبه شکستم...میخوام توبه کنم اما سخته نمیتونم...جواب من : نگران نباش ! این سایت دقیقا برای همین ساخته شده که به تو امید و انگیزه بده برای تغییر ...باور کن هنوزم دیر نشده ! تو اراده کن باقیش با خدا...به سایت خودت خوش اومدی...من و همه بچه های سایت ورودتو به این سایت تبریک میگیم و از خدا میخوایم که همیشه پاک و سلامت باشی...سایتمونو دنبال کن 40tobe.com

وبسایت
 

خداوندا ؟

آنقدر من را قوی کن

که با قوی ترین دشمنم که خودم هستم

روبه رو شوم...

آمین ♥

۱۳ ديدگاه

 1. من می‌گه:

  20 روز ترک کردم اخرشم به هیچ کدوم اینایی که گفتی نرسیدم
  اخرای این 20 روز اعصاب و روانم بهم ریخته بود و داد و فریاد میزدم سر هم
  کم حوصله شده بودم…
  و هیچ کدوم اینا رو ندیدم

  • ŘẸŻÃ می‌گه:

   20روز عالیه اما من گفتم چهل روز نه بیست روز…عجله نکن..گاماس گاماس…این تو نبودی که داد میزدی ..بلکه شیطان درونت بود..میخواد از تنت خارج شه ..20 روز دیگه ادامه بده تا رهاشی از این عادت زشت…زجه هایی که برای ترک گناهی متحمل میشویم همان لبخند های سرمستانه ایست که پیشتر برای انجامش میزدیم.

   • ناشناس می‌گه:

    شاید نظرم خودخواهانه باشه و دوستمونو ناراحت کنه ولی یکچیز میگم شماهم به حرفم فکر کن اگر اشتباه گفتم معذرت می خوام. شما دلیل ترکت چی بوده؟ با جون و دل قبول کردی ترک و ناراحتیاشو؟ شد بخاطر خدا و امام زمان ترک کنی یا فقط واسه خاطر عوارضش ترک کردی؟ مطمئن باش ماها هم که اینجایم خیلیامون حتی شاید 1سال هم ترک داشتیم مثل خود من ولی چون با جون و دل نپذیرفته بودم شیطان باز گولم زد ولی اینبار با خدا حرف زدم خواستم از تمام زمان کمک خواستم اتفاقا اخلاقمم عالی شده و ارومم . امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم

 2. مصطفی می‌گه:

  سلام.من حدودا۱۱۴ روز ترک کرده بودم اما متاسفانه برگشتم به این کار…طبق آیه قران که میفرماید کسانی که ایمان آوردند وعمل صالح انجام دادند…عمل صالح رو در این اواخر زیاد جدی نگرفتم وبازگشتم به این کار اما الان بعد از گذشت ۲۲روز عزمم رو جمع کردم که از شر این راحت بشم.دوستان برای همه شما دعا میکنم و من رو هم دعا فرمایید.انشاءالله همه مان عاقبت به خیر شویم.

 3. آمنه می‌گه:

  اعتراف به گناه پیش بنده ی خدا خودش گناه بزرگتریه

 4. علیرضا می‌گه:

  بچه ها حواستون باشه گناه رو علنی نگین

 5. ناشناس می‌گه:

  ببین داداش منم مثل تو مسجدی بودم هرسال میرفتم و از اقا امام حسین میخواستم کمکم کنم ولی رو حرفم واینمیستادم. میدونی دلیلش چی بود؟ چون خودم نمیخواستم
  ولی اینبار فرق کرده اینبار مستقیم از خدا خواستم، گفتم خدایا من اراده ندارم شیطان درونم قوی شده تو نذار خودت دستمو بگیر، تو سایت کتاب ها و فایل های صوتی خیلی قشنگیرو داداش رضا زحمت کشیدن گذاشتن ازشون استفاده کن ، دلتو بسپار به امام زمان به اقا شک نکن مطمئن باش اون لحظه ای که حتی فکر گناه میاد سمتت خودش نمیذاره ،این راهم پیشنهاد من بود به شما امیدوارم چاره ساز باشه

 6. صابر می‌گه:

  سلام رفقامطمعن باشیداگرارراده قوی داشته باشیدوتصمیم قطعی برای ترک بگیریدحتماترک خواهیدکرد بنده ۵سال بوداین کار رو انجام میدادم ولی به لطف خدا الان حدود یکسالونیمه ترکش کردم وفوایدش هم دیدم

 7. فاطمه می‌گه:

  سلام
  از فوایدش این چاق شدن من بیشتر به چشم میاد از شانسم. البته همه موارد اکثرا برام اتفاق افتاده بعد ترک.
  ازتون ممنونم، اگه سایت شما نبود شاید اصلا نمیتونستم ترک کنم تجربه 40 روز توبتونو بیشتر از 10 بار خوندم و همون باعث شد توبمو نشکنم

 8. mahdi ahmadi می‌گه:

  kami az donya khastam
  kami eshgh mikhaham
  kami deltangam baraye doran kodakiam
  kami kodaki mikhaham
  kami omid be zendegi mikhaham
  khoda faght kami mikhaham

 9. amir hosein می‌گه:

  سلام اول از همه ممنون از زحماتتون دوم اینکه چند سال هستش که گرفتار این مشکل هستم (تقریبا 11 سال) شاید باورتون نشه ولی من وقتی گرفتار این مشکل شدم خیلی بچه بودم آدم مذهبی هم نبودم ولی امام حسین رو دوست داشتم محرم پارسال دلم شکست و تصمیم به ترک گرفتم چند بار سعی به ترک کردم ولی شکست خوردم اما میخوام ایندفعه قوی تر از همیشه شروع کنم.تو دوره ای هم که سعی به ترک داشتم تمام این فوایدی رو که نوشیتید رو دونه به دونه اش رواحساس کردم. برام دعا کنید منم براتون دعا میکنم

 10. محمد صادق می‌گه:

  سلامی گرم به داداش رضا
  من ی سوالی دارم حتی اونی که ۷ سال مرتکب این بیماری و عوارضش بدنشو داغون کرده اونم خوب میشه به مرور زمان?

دیدگاه خود را بیان کنید


دونستن قدرت نیست !!! عمل کردن به دونسته ها قدرته

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

خداوندا

آرامشی عطا فرما تا بپزیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم

شهامتی كه تغییر دهم آنچه را که میتوانم

و دانشی كه تفاوت این دو را بدانم

آمین... ♥♥

lk ♥♥ خدایا ! کمکم کن؛ پیمانی را که در طوفان با تو بستم در آرامش فراموش نکنم ♥♥