راز عدد چهل در توبه

راز عدد چهل در توبه

سلام..

دوستان عزیزی که پرسیده بودید بعد چهل روز چه اتفاقی میوفته که ادم دگرگون میشه؟ این سخنرانی رو گوش کنید تا متوجه منظورم بشید…

چهل روز غوغا میکنه… میگی نه ؟ پس گوش کن و لذت ببر…چهل روز گناه نکردن یعنی تغییر کردن تک تک سلولهای بدنت…

برای دانلود کلیک کنید

..

.

 چند تا حدیث در باره عدد چهل …لطفا با تامل بخونید

1- در روایت آمده است که هیچ بنده ای ایمان خود را به خدا به مدت 40 روز خالص نکرد مگر اینکه در دنیا زاهد گردید و دردهای دنیا و دوای آن را شناخت و خدا حکمت را در قلبش ثابت می کند و با آن حکمت زبانش را گویا می نماید.

2- پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: کسی که 40 روز خالص شود چشمه های حکمت از قلبش بر زبانش می جوشد.

3- امام کاظم(ع) می فرمایند: کسی که 40 روز گوشت نخورد بد اخلاق می گردد و کسی هم 40 روز پشت سر هم گوشت بخورد بد اخلاق می شود و کسی هم که 40 روز از سال حلال بخورد قلبش نورانی می گردد.

4- حضرت داوود(ع) 40 روز بر اشتباهش(ترک اَولی) گریه کرد.

توضیح: البته گمان نشود پیامبرانی که اشتباهاتی انجام داده اند مانند حضرت آدم(ع) در جریان خوردن گندم ممنوعه و حضرت داوود(ع) مرتکب گناهی مانند ما شدند بلکه اگر آن عمل را انجام نمی دادند بهتر بود و به اصطلاح مرتکب ترک اَولی(بهتر) شده اند.

5- میقات حضرت موسی(ع) با خدای تعالی 40 روز بوده است و در روایتی آمده که نه غذا می خورد و نه آب می نوشید و نه به چیزی میل داشت به جهت شوق به حق تعالی.

6- پیامبر اکرم(ص) 40 روز قبل از بعثت از همسرش خدیجه کناره گیری کرد.

7- شخصی به نام بهلول که قبرها را می شکافت و کفن ها را می دزدید 40 روز در کوهها گریه و زاری کرد تا در مورد او آیه ای نازل شد و پیامبر اکرم(ص) او را به قبولی توبه اش بشارت داد.

8- در روایتی از حضرت امام صادق(ع) به این مضامین رسیده است که می فرمایند: هرکس دعای عهد را 40 صبح بخواند از انصار حضرت مهدی(ع) می گردد و اگر بمیرد حق تعالی او را از قبر مبعوث می کند تا به حضرت یاری رساند و خدا به هر کلمه هزار حسنه می دهد و هزار سیّئه از او محو می کند.

9- خداوند متعال پیغمبر اکرم(ص) را در سن 40 سالگی مبعوث فرمودند.

10- از نفخه اوّل تا نفخه دوم اسرافیل 40 سال طول می کشد.

11-عقل انسان در 40 سالگی به کمال می رسد(به قدر استعداد).

12- در حدیث آمده است هرکه کوری را 40 قدم بکشد و راه را به او نماید بهشت بر او واجب می شود.

13- بنی اسرائیل بعد از اینکه 230 سال گرفتاری کشیدند و قرار بود 170 سال دیگر ادامه پیدا کند، 40 روز گریه کردند تا خدا از آنها رفع گرفتاری کرد.

14- قبل از انعقاد نطفه حضرت زهرا(س) ، پیغمبر اکرم(ص) مأمور شد که 40 روز از خدیجه فاصله گیرد و بعد آن ، نطفه منعقد گردد.

15- نطفه در رحم 40 روز می ماند تا آنکه علقه می شود و بعد از 40 روز مُضغه می شود و بعد از 40 روز دیگر وارد مرحله دیگر می شود.

16- پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: اگر بر جنازه ای 40 نفر مؤمن حاضر شوند و شهادت دهند که ما جز خیر از او چیزی ندانیم، خداوند شهادت ایشان را بپذیرد و آن مؤمن را بیامرزد.

17- در حدیث است که امام حسن عسکری(ع) حضرت مهدی(ع) را به روح القدس سپرد و امر فرمود بعد از 40 روز او را برگرداند.

18- پیامبر اکرم(ص) فرمودند کسی که خمر(شراب) بیاشامد تا 40 روز نماز او قبول نیست.

توضیح: البته این بدان معنا نیست که تا 40 روز نماز نخواند بلکه تا این 40 روز نماز او اثری ندارد و باعث رشد و تکامل او نمی شود چرا که نماز معراج مؤمن است اما نماز را باید خواند وگرنه خود ترک نماز هم گناه کبیره است.

19- کسی که روغن زیتون بخورد و به خود بمالد شیطان 40 روز نزدیک او نمی آید.

20- کسی که 40 روز حلال بخورد خداوند قلبش را نورانی می کند.

21- کسی که یک انار بخورد دلش نورانی می شود و تا 40 روز وسوسه از او برداشته می شود.

22- زمین از بول کسی که ختنه نشده تا 40 روز می نالد.

23- در شرع مقدس آمده است که اگر کسی برای 40 نفر از برادران ایمانی خود دعا کند آنگاه دعا کند دعایش در حق خود و آنها مستجاب می شود.

24- اگر 40 نفر جمع شوند دعا کنند یا 10 نفر 4 مرتبه یا 4 نفر 10 مرتبه دعا مستجاب می شود.

25- بعد از ظهور امام عصر(عجل الله فرجه الشریف) به هر مؤمنی قوّت 40 مرد دهند.

26- قوم موسی به خاطر نافرمانی که از فرمان حق در بیابان زندگی می کردند را بعد از 40 سال نجات دادند.

– ابوبصیر گوید امام صادق(ع) فرمود: هر بنده تا 40 سال در فسحه و گشایش است ، چون سنش به 40 رسید پروردگار به آن دو فرشته ای که نگهبانش هستند وحی کند: من بنده خود را عمری(طولانی) دادم بر او سخت گیرید اعمالش را به دقت ثبت کنید ، کم و زیاد و کوچک و بزرگ عملش را بنویسید.

27- پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: هر کس از امت من 40 حدیث به خاطر خدا حفظ کند روز قیامت با انبیاء و صدیقین و شهداء محشور می شود و آنها رفیقانی نیکو هستند.

نوشته شده توسط داداش رضا

سلام مهربون . به سایت توبه و ترک گناه خوش اومدی..من رضا هستم اما بچه های سایت چون به من لطف دارن منو داداش صدا میزنن...خوش اومدی به سایت خودت..میخوام یه حرفیو بزنم از ته دلم...میدونی چیه ؟ هممون تو گذشتمون اشتباهاتی مرتکب شدیم..اما نباید نا امید باشیم .. ببین؟ شده به گناه هات فکر کنی؟ شاید وقتت پر باشه و کلا نتونی به یاد بیاری....اما تاحالا به پشیمونی بعد گناه فکر کردی ؟ شاید بگی داداش رضا من بار ها توبه کردم و توبه شکستم...میخوام توبه کنم اما سخته نمیتونم...جواب من : نگران نباش ! این سایت دقیقا برای همین ساخته شده که به تو امید و انگیزه بده برای تغییر ...باور کن هنوزم دیر نشده ! تو اراده کن باقیش با خدا...به سایت خودت خوش اومدی...من و همه بچه های سایت ورودتو به این سایت تبریک میگیم و از خدا میخوایم که همیشه پاک و سلامت باشی...سایتمونو دنبال کن 40tobe.com

وبسایت
 

خداوندا ؟

آنقدر من را قوی کن

که با قوی ترین دشمنم که خودم هستم

روبه رو شوم...

آمین ♥

۱۱ ديدگاه

 1. مهسا جعفری می‌گه:

  توجهت به هر چه باشد قیمت تو همان است…
  اگر توجهت به خدا و خوبان خدا باشد قیمتی میشوی…
  *حواس تو به هر که رفت تو همانی…*

  /حاج محمد اسماعیل دولابی “ره”/

 2. الهه می‌گه:

  الان وافعا دیگه مصمم شدم تاریخ بزنم تا 40 روزواقعا دیگه گناه نکنم .ممنون بابت سخنرانی.داداش رضا من سخنرانیهای استاد حورایی را از جای دیگه نمیتونم دانلود کنم.فقط از سایت شما دانلود کردم.دوست دارم همه سخنرانی هاش را داشته باشم میشه راهنماییم کنید.این سخنرانیم که گذاشتید نصفه بود میشه بگید چند شبه یا اگه کلش را دارید از هر شب را بزارید توی سایت تا دانلود کنیم.مثل اون سخنرانی که مال شیطان دامها وفریب ها بود .اون خیلی خوب و جامع بود .ممنون

 3. zhila می‌گه:

  سلام….
  نماز و روزه هاتون قبول…
  منم خیلی مشتاقم این سخنرانی رو تا آخرش گوش بدم، ولی متاسفانه نصفه بود….
  اگه میشه لطف کنید کاملش رو تویه سایت بذارید….
  یه دنیا ممنون…

  یا حق….

 4. ammar می‌گه:

  سلام رضا جان وب عالى اى دارى
  واقعا تو اىن دوره کسى به فکر چنىن وبى نمى افته
  خدا بهت اجر بده
  تورو با افتخار لىنک کردم Yes

 5. امید می‌گه:

  سلام محشر بود منو داداشم همون یه کمشو گوش دادیم خییییلی اثرگذار بود. داداشیم تصمیم گرفته از امروز شروع کنه چهل روز نمازشو سروقت بخونه.. منم رو توبه م مصمم تر شدم. تو این چهل روز آدم باید هییییییچ خطایی نکنه؟ اگه مثلا یه کوچولو اشتباهی کردم ولی سریع پشیمون شدم قبوله یا باید از اول شروع کنم؟ راستی داداش من رو پیشنهادت برا کنترل افکارم کار کردم، چندتا بازی خوب انداختم رو گوشیم شیطون که سرو کله ش پیدا میشه انقدر داستان کوتاه میخونم و بازی میکنم که دیگه شیطون بی پدر دمشو میزاره رو کولش در میره. پنجاه درصد بهتر شدم ولی میخوام شروع کنم انشاءالله نماز شب بخونم تا بتونم کنترل افکارمو کاملا در دست بگیرم چون خیلی به آدم آرامش میده.مرررررررسی داداشی

  • ŘẸŻÃ می‌گه:

   پشیمونی از گناه همون توبه هست…نه اشکالی نداره…منم از چهل روز توبم 3 روز دیگه بیشتر نمونده Smile فکر ککنم 3 بار شده که تونستم چهل روز توبه کنم و هر بار فکرم گنده تر شده…اولین چیزی که خدا به ادم میده فکر و دانشه…من این فکر و دانشو صد میلیون هم بهم بدن نمیدم…انگاری میری دانشگاه بر میگردی …از بس اندیشه و فکرت بزرگ میشه…این حرفمو اونایی که چهل روزشون تموم شده میدونن چی میگم

   چهل روز توبه = بالا رفتن دانش و حکمت و اندیشه

   در واقع مختون از چیزای الکی و گناه پاک میشه و خدا جاشو با حکمت و دانش پر میکنه…

   من احساس میکنم تو این 1 ماه خیلی عوض شدم…خدا کنه مشکل کارمم حل بشه تا دیگه غم هیچیو نخورم…دوستان برام دعا کنید.

 6. مهسا جعفری می‌گه:

  ششمین نور خدا،حضرت امام جعفر صادق علیه السّلام فرمودند:
  *هر که چهل صباح دعای عهد را بخواند از یاوران قائم ما باشد و اگر پیش از ظهور آن حضرت بمیرد خدا او را از قبر بیرون آورد و در خدمت آن حضرت باشد و حق تعالی به هر کلمه هزار حسنه او را کرامت فرماید و هزار گناه از او محو کند.*

  اللّهمّ ربّ النّور العظیم…

  وقتی از آیت الله بهجــــت پرسیدند آقا کجــــــــاست؟

  ایشان جواب دادند:

  “آقــــــــا در قلب های شماست،مــــواظب باشیـــــــد بیـــــرونش نکنیـــــــد!” Heart

  اللّهمّ عجِّل لولیک الفرج به حق حضرت زینب کبری سلام الله علیها

 7. zahra می‌گه:

  وااای آقا رضا چه بد شد! اینو دانلود کردم گذاشتم تو گروه فکر کردم استاد رائفیه! صداشون مثل همه آخه..حالا چیکار کنم؟

 8. طغیانگر می‌گه:

  چهل روز هر روز چهل بار سلام بدید به امام حسین و اثرش رو ببینید
  کشتی همه سوراخه فقط کشتی امام حسینه که نجات میده
  فقط امام حسیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییین
  جانم به فداش

دیدگاه خود را بیان کنید


دونستن قدرت نیست !!! عمل کردن به دونسته ها قدرته

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

خداوندا

آرامشی عطا فرما تا بپزیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم

شهامتی كه تغییر دهم آنچه را که میتوانم

و دانشی كه تفاوت این دو را بدانم

آمین... ♥♥

lk ♥♥ خدایا ! کمکم کن؛ پیمانی را که در طوفان با تو بستم در آرامش فراموش نکنم ♥♥