داستان جالب شیطان

داستان جالب شیطان

*  یه چیز جالب اخیرا خوندم و اونم درباره نوع حملات شیطان بود. میگن شیطان قسم خورده که از ۴ جهت به انسان حمله کنه. جلو و عقب و راست و چپ. حالا تا اینکه فقط جلو و عقب رو خوندم که شاید براتون جالب باشه. خلاصه اش این میشه که غم از دست دادن چیزی و کلا ماتم گرفتن برای گذشته و هرچی که اون تو بوده، یکی از حملات مهم شیطانه و به این میگن حمله از عقب یا گذشته. شما اینقدر میشینی ماتم میخوری که حالت رو هم از دست میدی که خوب میشه برای آینده ات گذشته. هرچیزی که در گذشته بوده، حتی کارهای بد و… همه رو رها کن یا براشون توبه کن و دیگه ذهنت رو مشغول اونا نکن.

* دیگه اینکه حمله از جلو یعنی شیطان میاد از الان برای اتفاقی که نیفتاده تو رو بدبین و ترسان میکنه. فرض کن میخوای کاری رو انجام بدی، از الان توی دلت برای اتفاقاتی که نیفتاده آشوب ایجاد میکنه. بنابراین هیچ وقت سعی نکنید برای اتفاقات بعدی ماتم بگیرید. با اصلا نمیخوای کاری کنی، همینجوری میشینی فکر میکنی وای من اگه فلانی رو از دست بدم، اگه پدرم مریض بشه و … همه اینا افکاریه که شیطان تو ذهن ما میندازه. شما میتونین آینده نگری کنین، اما غم و غصه خوردن براش و دل آشوب شدن هیچ دلیلی نداره و هروقت اینطوری شدید، شیطان رو لعنت کنین و به  خودتون بگید خدا بزرگه و به اون قضیه اصلا فکر نکنید.

* بعبارتی یه جورهایی ذهنیتها و فکرهایی که ما داریم، در دنیا و آخرتمون تاثیر دارن. اگه فکرمون سالم نباشه، نمیتونیم روح و جسمی سالم داشته باشیم. حتی وضعیت جسمی انسان تا درصد بالایی به وضعیت روحیش مربوطه. بنابراین اجازه ندید هر فکری به سراغ شما بیاد یا ذهن شما رو مشغول کنه. مخصوصا مربوط به چیزهایی که دیگه در کنترل شما نیست (گذشته) و یا چیزایی که هنوز اتفاق نیفتادن (آینده) ابدا بدبین نباشید و رهاشون کنید. یه جورهایی باید در لحظه زندگی کنیم و از همه مزایاش بهره مند بشیم.

* توی قسمت اول نوع حملات شیطان، تو حمله از سمت گذشته و آینده اینا رو هم اضافه کنم که شیطان علاوه بر اینکه هی شکستها ما رو در گذشته و عقبه گناه آلود ما رو یادمون میاره (که هدفش اینه که قیمتمون رو کم کنه که توبه نکنیم و از حال بمونیم)، مدام اختلافات سابق ما رو با دیگران هم یادآوری می کنه که دلجویی یا آشتی نکنیم و هی تنفر بین ما با آدمها دیگه رو پررنگ میکنه. در حمله از جلو یا آینده هم این نکته مهمه که یکی از راههای شیطان اینه که دنیا یا آخرت رو فدای همدیگه میکنه. مثلا شخص زیاد عبادت میکنه ولی از امور دنیاییش مثل تحصیل و تشکیل زندگی و.. غافل میمونه و یا بالعکس. مومن باید بین این دو تعادل قائل بشه چون در غیر اینصورت به همدیگه ضرر میرسونن.

* حمله شیطان از راست، از بدترین نوع حمله های شیطانه. یعنی از دینداری شما بر علیه دینتون استفاده میکنه و خوب از اونجائیکه این نوع حمله در پوشش دینه، تشخیصشم سختتره. مثلا هر موقع شما زیاد عبادت کردید و خودتون رو از بقیه قویتر و مومن تر دونستید (حتی ته دلتون) یه وسوسه از طرف شیطانه. اگه تاریخ رو نگاه کنیم هیچکس بیشتر از کسانی که ظاهرا دیندار بودند، بیشتر به دین ضربه نزدن از همون صدر اسلام خلیفه ها رو نگاه کنین تا حتی یاران یزید و معاویه، همه شون در عین حال مسلمون بودند، عبادت هم زیاد میکردن ولی هر کدوم یه بدعتی تو دین وارد کردند و حس کردن اونا مومنترن.

* اگه شهودی بخوام تو زندگی شخصی اشاره کنم خلاصه اش اینا میشه: یکیش وسواسه. ممکنه تو حدود الهی شک کنین، اینقدر تو درستی و صحت وضو، غسل و اعمال نماز و طهارت و اینا وسواس زیادی به خرج بدید یا طولانی نماز بخونید و هی شک کنید و.. که آخرش اصلا خسته بشید از دینداری و این همون کاریه که شیطان میکنه. شیطان بعضی وقتا مستحبات رو به ما تحمیل میکنه که واجب رو بگیره، مثلا روزه برات ضرر داره و وسوست میکنه برای روزه گرفتن. تو غسل کلی آب اسراف میکنی که درست باشه، شب میشینی روضه، نماز صبح خواب میمونی. لباست کثیفه نماز نمیخونی میگی به دلم نمینشینه و… دعوت به مجادله با دوستان و عزیزان. در اینجور مواقع به فرض دعوا هم باید خودمون رو به نشنیدن (تغافل) بزنیم که دعوا بالا نگیره. اگه به مجادله ادامه بدید شیطان حتما کاری میکنه که میانه شما با همسر، پدر و مادر و یا دوستتون بهم بخوره. اگه نمیتونین نشنوید یه عذری بیارین محل رو ترک کنین.

* حمله شیطان از سمت چپ: یعنی دعوت به حرام و افکار و وسوسه هایی که باعث میشن گناه کنیم. این افکار و وسوسه ها بستگی به نقاط ضعفی دارن که در خود ماست یعنی یه جورهایی با ما سنخیت داره. مثلا اگه الان به شما بگن برو دزدی کن یا مشروب بخور و… ممکنه در مقابل این نوع وسوسه ها محکم باشید ولی خدای نکرده غیبت و دروغگویی نه. شیطون هم از همون در وارد میشه. بنابراین هروقت در زمینه ای وسوسه شدید، شک نکنید همون نقطه ضعفتونه و باید باهاش مبارزه کنید. اینم بگم که همه فعالیت شیطان در حد همون وسوسه هست و  اگه بدونیم خیلی از افکار منفی یا گناه آلود از خود ما نیست، بهتر میتونیم به نفس پیروز بشیم. بعبارتی شیطان فقط و فقط فکر به گناه رو میندازه توی ذهن و دعوت میکنه به گناه و این خود ما آدمها هستیم که  دست به عمل میزنیم. میگن روز قیامت وقتی آدمها شیطان رو لعنت میکنن اون در جواب میگه لعنت به خودتون، من فقط یه تعارف زدم.

* در نهایت اینم بگم که قرآن فرموده کار شیطان روی انسان فقط و فقط تولید فکر هست و هیچ تسلط دیگری بر انسان نداره. بنابراین خیلی خیلی مهمه که همه افکاری رو که به ذهنمون می رسه، به خودمان نسبت ندیم، اغلب فکرایی که از جنس ترس، غم، ناامیدی، اضطراب، سوءظن، تنبلی و… هستن فورا یادمون بیفته این شیطونه ها، داره وسوسه ام میکنه و تو اون فکر غرق نشیم.

نوشته شده توسط داداش رضا

سلام مهربون . به سایت توبه و ترک گناه خوش اومدی..من رضا هستم اما بچه های سایت چون به من لطف دارن منو داداش صدا میزنن...خوش اومدی به سایت خودت..میخوام یه حرفیو بزنم از ته دلم...میدونی چیه ؟ هممون تو گذشتمون اشتباهاتی مرتکب شدیم..اما نباید نا امید باشیم .. ببین؟ شده به گناه هات فکر کنی؟ شاید وقتت پر باشه و کلا نتونی به یاد بیاری....اما تاحالا به پشیمونی بعد گناه فکر کردی ؟ شاید بگی داداش رضا من بار ها توبه کردم و توبه شکستم...میخوام توبه کنم اما سخته نمیتونم...جواب من : نگران نباش ! این سایت دقیقا برای همین ساخته شده که به تو امید و انگیزه بده برای تغییر ...باور کن هنوزم دیر نشده ! تو اراده کن باقیش با خدا...به سایت خودت خوش اومدی...من و همه بچه های سایت ورودتو به این سایت تبریک میگیم و از خدا میخوایم که همیشه پاک و سلامت باشی...سایتمونو دنبال کن 40tobe.com

وبسایت
 

خداوندا ؟

آنقدر من را قوی کن

که با قوی ترین دشمنم که خودم هستم

روبه رو شوم...

آمین ♥

۴ ديدگاه

  1. محبوبه می‌گه:

    سلام
    از یک جا انتظار خبر خوب داشتم اما خبر بدی به من رسید. کلی حالم گرفته بود. کلی سعی کرده بودم که مثبت فکر کنم و بگم ایشاالله خدا کمکم می کنه و درست میشه ولی حالم گرفته شد. تو اینترنت داشتم دنبال این می گشتم که خدا کی کمکمون میکنه که سایت شما رو دیدم آنهم صفحه مربوط به توبه خودتون. بعد از اون چن تا مطلب دیگه رو هم از سایتتون خوندم. راستش باورم نمیشه شما اینقدر جوان هستید و اینقدر خداشناس. واقعا به شما غبطه خوردم چون می دونم که لطف خداوند حسابی شامل حال شما شده است.
    تو این روزها اگر خواستی برای نیازمندان دعا کنی ازت خواهش میکنم برای من هم دعا کن. من هم خداوند را باید پیدا کنم. ممنون

  2. Noor می‌گه:

    مطالبتون خیلی مفید هست Rose

دیدگاه خود را بیان کنید


دونستن قدرت نیست !!! عمل کردن به دونسته ها قدرته

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

خداوندا

آرامشی عطا فرما تا بپزیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم

شهامتی كه تغییر دهم آنچه را که میتوانم

و دانشی كه تفاوت این دو را بدانم

آمین... ♥♥

lk ♥♥ خدایا ! کمکم کن؛ پیمانی را که در طوفان با تو بستم در آرامش فراموش نکنم ♥♥