خدا از دلامون با خبره

خدا از دلامون با خبره

سلام دوستان خوبم…

.

میگن خداوند از انچه درون سینه هاست اگاهه ( این ایه 40 بار در قرآن به صورت های مختلف تکرار شده )

خب اگه دقت کرده باشید ما هم نیت کار خوب میکنیم و هم نیت کار بد..و خدا از همه اینها با خبره…تو یه سری از ایات هست که مثلا پیامبری مثل حضرت موسی از خدا میخواد که سینه اش رو از درک کلام الهی و حقیقت غنی و پر کنه…متاسفانه خیلی از ماها هستیم که تو این مورد مشگل داریم یعنی خدارو در پیشگاه خودمون هی حاظر میبینیم اما بعضی جاها به غیر خدا دل میبندیم

و آنچه در درون سینه‌هاست آشکار می‌گردد، (العادیات: ۱۰)

(موسی) گفت: «پروردگارا! سینه‌ام را گشاده کن؛ (طه: ۲۵) ( یعنی قلبمو برای پذیرشش بزرگ کن و نذار در راهت نا امید باشم )

 (۵) که در درون سینه انسانها وسوسه می‌کند، (الناس: ۵) (سینه ادمی دو تا گوش داره که یکیش کلام خدارو میشنوه و یکی دیگش کلام شیطان رو)

او چشمهایی را که به خیانت می‌گردد و آنچه را سینه‌ها پنهان می‌دارند، می‌داند. (غافر: ۱۹)

پس هیچوقت با خودتون نگید که خدا نمیبینه یا نمیدونه تو دلم چه خبره یا … خدا از همه چی آگاهه

ما می‌دانیم سینه‌ات از آنچه آنها می‌گویند تنگ می‌شود (و تو را سخت ناراحت می‌کنند). (الحجر: ۹۷)

خدا میدونه که چی مارو ناراحت و چی مارو خوشحال میکنه و از درون ما با خبره!

کسانی که در آیات خداوند بدون دلیلی که برای آنها آمده باشد ستیزه‌جویی می‌کنند، در سینه‌هایشان فقط تکبّر (و غرور) است، و هرگز به خواسته خود نخواهند رسید، پس به خدا پناه بر که او شنوا و بیناست! (غافر: ۵۶)

یعنی آدمی که غرور داشته باشه و دل به دنیا بسته باشه نمیتونه حقیقتو قبول کنه

هر گونه غلِّ [= حسد و کینه و دشمنی‌] را از سینه آنها برمی‌کنیم (و روحشان را پاک می‌سازیم)؛ در حالی که همه برابرند، و بر تختها روبه‌روی یکدیگر قرار دارند. (الحجر: ۴۷)

گرایش ما به مادیات و دنیا در بهشت خدا کنده میشه و روحمون به پرواز در میاد و آزاد ازاد میشیم…

آیا آنان در زمین سیر نکردند، تا دلهایی داشته باشند که حقیقت را با آن درک کنند؛ یا گوشهای شنوایی که با آن (ندای حق را) بشنوند؟! چرا که چشمهای ظاهر نابینا نمی‌شود، بلکه دلهایی که در سینه‌هاست کور می‌شود. (الحج: ۴۶)

هممون تا حدودی از خودمون این سوال پرسیدیم.منو کی خلق کرد ؟ ماه رو کی درست کرد؟ اگه قلبت برای دریافت حقیقت تاریک باشه نمیتونی خدارو درک کنی!

آیا خداوند به آنچه در سینه‌های جهانیان است آگاه‌تر نیست؟! (العنکبوت: ۱۰)

نتیجه گیری :

اینکه بعضی ها میگن خدا از افکار ریزمون و اون چیزی که الان فعلا به صورت یه ایدست و خدا نمیدونه اشتباست.خدا از نیات ما با خبره و میدونه که داریم چیکار میکنی…اگه قلبمون سیاه و تاریک باشه نمیتونیم خدا و حقیقت این جهان رو درک کنیم اما اگه قلبمون گشاد و بزرگ باشه بهتر میتونیم خدا و وجودشو درک کنیم.

آیا ندانست که خداوند ( همه اعمالش را ) می بیند؟!( 14 علق )

ما ههمون باید برسیم به اون نقطه ای که قلبمون برای پذیرش خدا بزرگ بشه و در این مسیر فقط و فقط به خودش توکل کنیم و به هیچکی به غیر خدا دل نبندیم…هر چه قد مغرور و متکبر باشیم قلب ما برای پذیرش حقیقت سخت تر میشه.

گفتار خود را پنهان کنید یا آشکار (تفاوتی نمی‌کند)، او به آنچه در سینه‌هاست آگاه است! (الملک: ۱۳)

نوشته شده توسط داداش رضا

سلام مهربون . به سایت توبه و ترک گناه خوش اومدی..من رضا هستم اما بچه های سایت چون به من لطف دارن منو داداش صدا میزنن...خوش اومدی به سایت خودت..میخوام یه حرفیو بزنم از ته دلم...میدونی چیه ؟ هممون تو گذشتمون اشتباهاتی مرتکب شدیم..اما نباید نا امید باشیم .. ببین؟ شده به گناه هات فکر کنی؟ شاید وقتت پر باشه و کلا نتونی به یاد بیاری....اما تاحالا به پشیمونی بعد گناه فکر کردی ؟ شاید بگی داداش رضا من بار ها توبه کردم و توبه شکستم...میخوام توبه کنم اما سخته نمیتونم...جواب من : نگران نباش ! این سایت دقیقا برای همین ساخته شده که به تو امید و انگیزه بده برای تغییر ...باور کن هنوزم دیر نشده ! تو اراده کن باقیش با خدا...به سایت خودت خوش اومدی...من و همه بچه های سایت ورودتو به این سایت تبریک میگیم و از خدا میخوایم که همیشه پاک و سلامت باشی...سایتمونو دنبال کن 40tobe.com

وبسایت
 

خداوندا ؟

آنقدر من را قوی کن

که با قوی ترین دشمنم که خودم هستم

روبه رو شوم...

آمین ♥

دیدگاه خود را بیان کنید


دونستن قدرت نیست !!! عمل کردن به دونسته ها قدرته

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

خداوندا

آرامشی عطا فرما تا بپزیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم

شهامتی كه تغییر دهم آنچه را که میتوانم

و دانشی كه تفاوت این دو را بدانم

آمین... ♥♥

lk ♥♥ خدایا ! کمکم کن؛ پیمانی را که در طوفان با تو بستم در آرامش فراموش نکنم ♥♥