خدایا دلم گرفته

خدایا دلم گرفته

بعضی اوقات ، اینقدر دلت میگیره ، اینقدر فشار مشکلات رو دوشت زیاد میشه ، که دیگه نفس کشیدن برات سخت میشه !!!

بعضی اوقات ، احساس میکنی نزدیکترین کسان زندگی ات ، داره رنجت میدن ، دیگه اونوقت نمیدونی برای درد ودل کردن پیش کی پناه ببری ، دیگه کسی نمونده ؟؟؟

بعضی اوقات ، اینقدر فشار زندگی زیاد میشه ، که میری تو یه اتاق و درب رو می بندی و یه گوشه در خلوت ، زار و زار گریه میکنی ، طوریکه کسی صداتو نشنوه ، اینگار خانواده ات هم نامحرمند ! گریه میکنی ، شاید که سبک بشی و کمی از دردها و رنج هات کم بشه …

تو اون لحظات که بغض گلوت رو گرفته و نای هیچ حرف زدنی رو نداری ، ناخودآگاه …
دهانت باز میشه ، اینگار میخاد چیزی بگه ؟..

تو همون حال و هوای گریه کردن و بغض ، تو اون لحظاتی که کم آوردی و طاقت و امید ادامه زندگی رو نداری ، یه حرفی رو زبانت جاری میشه ، تو نمیخای اون حرفو بزنی ، اما زبانت ، خودش اون کلمه رو میگه ، یه حرف و صدایی به این مضمون :

خدا ، خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا ، خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا ، خدا به دادم برس …

حتما خودتون تجربه کردید ، به ولله قسم ، این یک پیام از غیبه ، خدا با صدا و زبان تو ، داره جوابتو میده …

اگه یه روزی ، تمام دوست و آشنایت ، حتی اعضای خانواده ات ، تو رو از خودشون دور کردند و خواسته یا ناخواسته ، سوهان روحت شدند ، تو اون لحظاتی که هیچکس ، حتی پدر و مادرت ، نمیتونند تو رو آرامش بدهند و کمکت کنند ، اون لحظات غربت و تنهایی ، یکی هست که داره نگاهت میکنه ، تو رو فراموش نکرده و به حرفت گوش میده ؟؟؟

میگه : بنده ام ، هر زمان که ، در مشکل و سختی و گرفتاری میفتی ، فقط من هستم که درد ودلت رو گوش میدم و با اون خدایی که رو لبهات جاری میشه ، بهت پیغام میدم که داره حرفاتو گوش میدم …

در پایان ، حتما این ماجرای عجیب و آموزنده رو بخون :

شخصی بود که نیمه های شب بلند می شد و در تاریکی و تنهایی ، دعا و نیایش می کرد و با سوز و گداز خاصی ” الله الله ” می گفت ، مدت ها او به چنیین توفیقی دست یافته بود تا اینکه ، شیطان از حال آن مرد خدا ، بسیار عصبانی شد ، در کمین او قرار گرفت تا او را فریب دهد ، سرانجام در قلب او القا کرد که : ” ای بینوا ! چرا اینقدر الله الله می کنی ؟ دعای تو به استجابت نمی رسد ، به این دلیل که ، مدت ها خدا رو صدا میزدی ، ولی حتی یک بار به تو لبیک و جوابی نگفته است ! ”

همین القاء شیطان قلب او را شکست و مایوسانه می گفت : واقعا چه فایده ؟ هر چه دعا می کنم ، نتیجه بخش نیست ، با همین حال و دل شکسته و روح افسرده خوابید و در عالم خواب ، حضرت خضر (ع) به او گفت : چرا اینگونه مایوس و افسرده ای ؟ چرا راز ونیاز و نیایش با خدای خود را ترک کردی و پشیمان و نا امید ، از مناجات خدا کنار کشیده ای ؟ او در پاسخ گفت : ” زیرا از در خانه خدا رانده شده ام و فهمیده ام که این در ، به روی من بسته است ، از این رو نا امید شده ام ”

حضرت خضر (ع) به او فرمود : ای نیایشگر بینوا ! خداوند به من الهام کرد که به تو بگویم : تو خیال می کنی جواب خدا را باید از در و دیوار بشنوی ؟ همین که : الله الله می گویی ، دلیل آن است که جذبه الهی ، تو را به سوی خودش کشیده و از جانب خدا ، کشتی به سراغ تو آمده و همین جذبه ، لبیک خدا به تو است ، چرا درست نمی اندیشی ؟

نی ، که آن الله تو ، لبیک ماست آن نیاز و سوز و دردت ، پیک ماست

ترس و عشق تو ، کمند لطف ماست زیر هر یا رب تو ، لبیک هاست

در تاريخ ۳۰/اردیبهشت/۱۳۹۴ ۷ دیدگاه برچسب ها : ،،

نوشته شده توسط داداش رضا

سلام مهربون . به سایت توبه و ترک گناه خوش اومدی..من رضا هستم اما بچه های سایت چون به من لطف دارن منو داداش صدا میزنن...خوش اومدی به سایت خودت..میخوام یه حرفیو بزنم از ته دلم...میدونی چیه ؟ هممون تو گذشتمون اشتباهاتی مرتکب شدیم..اما نباید نا امید باشیم .. ببین؟ شده به گناه هات فکر کنی؟ شاید وقتت پر باشه و کلا نتونی به یاد بیاری....اما تاحالا به پشیمونی بعد گناه فکر کردی ؟ شاید بگی داداش رضا من بار ها توبه کردم و توبه شکستم...میخوام توبه کنم اما سخته نمیتونم...جواب من : نگران نباش ! این سایت دقیقا برای همین ساخته شده که به تو امید و انگیزه بده برای تغییر ...باور کن هنوزم دیر نشده ! تو اراده کن باقیش با خدا...به سایت خودت خوش اومدی...من و همه بچه های سایت ورودتو به این سایت تبریک میگیم و از خدا میخوایم که همیشه پاک و سلامت باشی...سایتمونو دنبال کن 40tobe.com

وبسایت
 

خداوندا ؟

آنقدر من را قوی کن

که با قوی ترین دشمنم که خودم هستم

روبه رو شوم...

آمین ♥

۷ ديدگاه

 1. نازی گفت:

  متن هایی که مینویسی رو خیلی دوست دارم، همه حرفات تو ذهنم بود،ولی هیچ وقت نتونستم بیانشون کنم، و حالا دارم میبینم یه نفر داره همون ذهنیات منو بیان میکنه. درپناه حق حق.

 2. نیلو گفت:

  سلام اقا رضا ان شاالله که خوب هستید
  این متن هم مثل بقیه مطالب عالی بود.
  خدا تنها تکیه گاهیه که هیچ وقت پشت مارو خالی نمیکنه.
  Rose Rose Rose Rose

 3. فاطمه گفت:

  سلام شما خیلی باحالین وبلاگتون خیلی باحاله اتفاقی پیداتون کردم (خداروشکر) دعا کنید منم بتونم گناهم رو ترک کنم دیگه واقعا خسته شدم ممنون اجرتون با امام حسین (ع)

 4. فاطمه گفت:

  سلام دمتون گرم اجرت با امام حسین .از مطالبتون خیییلی استفاده کردم التماس دعا Rose Rose

 5. ااامیر گفت:

  “تو خیال می کنی جواب خدا را باید از در و دیوار بشنوی؟ همین که : الله الله می گویی ، دلیل آن است که جذبه الهی ، تو را به سوی خودش کشیده”
  جملات بالا آرومم کرد، دمت گرم، برام دعا کن رفیق…

 6. مهربانو گفت:

  ولله که این روزا یعنی تقریبا چهل روز رورد کردم حال عجیبی دارم بیشتر تو تنهاییهام گریه میکنم نه برای خواسته ای مادی بلکه از ترس خدا این روزا همش حالم عجیبه وبیشتر وقتا تنم مور مور میشه نمیگم خراب ولی خیلی غریبم… بدون این که خیلی سختی بکشم گناهام دارن ازم دور میشن ..آدما و سایتهایی تو مسیرم قرار میگیرن که بی ربط با حالم نیستن وهر کدوم یه جورایی برام پیام میارن …یه وقتایی هم همون صدای رسا ومحکم وطنین انداز از درونم به روشنی راهنماییم میکنه…در کل که حالا اومدن تو سایت شما ….برام نور علی نور شد …لحظه هات فرشته بارون بشه جوون…….

دیدگاه خود را بیان کنید


دونستن قدرت نیست !!! عمل کردن به دونسته ها قدرته

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

خداوندا

آرامشی عطا فرما تا بپزیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم

شهامتی كه تغییر دهم آنچه را که میتوانم

و دانشی كه تفاوت این دو را بدانم

آمین... ♥♥

lk ♥♥ خدایا ! کمکم کن؛ پیمانی را که در طوفان با تو بستم در آرامش فراموش نکنم ♥♥