خداوند چگونه شیر را آفرید؟

خداوند چگونه شیر را آفرید؟

سلام…

 

این اولین مقاله منه…بخونید و حتما نظر بدید چون میخوام بدونم کارم چطور بود.

مرسی..

..

.

داشتم قران میخوندم تا اینکه به یه ایه عجیب بر خوردم.شاید برای شما عجیب نباشه اما اگه یه کوچولو فکر کنید میبینید خیلی عجیبه…خیلی عجیب!!!

 

وَإِنَّ لَکُمْ فِى ٱلْأَنْعَـٰمِ لَعِبْرَهًۭ ۖ نُّسْقِیکُم مِّمَّا فِى بُطُونِهِۦ مِنۢ بَیْنِ فَرْثٍۢ وَدَمٍۢ لَّبَنًا خَالِصًۭا سَآئِغًۭا لِّلشَّـٰرِبِینَ [١۶:۶۶]
و در وجود چهارپایان، برای شما (درسهای) عبرتی است: از درون شکم آنها، از میان غذاهای هضم‌شده و خون، شیر خالص و گوارا به شما می‌نوشانیم!
تا حالا بهش فکر کرده بودید؟
عجیب نیست؟چه جوری یه تیکه گوشت و خون میتونه شیری با این همه انرژی و فایده درست کنه؟
همه ما میدونیم که شیر برای یه نوزاد واجبه و اگه نخوره میمیره…حالا یه سوال؟ کی این الگو رو تعریف کرده که :
1: بعد از به دنیا اومدن فرزند مادر شیردار بشه
2: و کی به اون بچه الهام کرد که از اون شیر بخوره؟ فکرشو بکنید که مثلا یه بچه توانایی به پستان گرفتن رو نداشته باشه چه اتفاقی میوفته؟ قطعا بعد 2 روز از گرسنگی میمیره…
شباهت بین بعضی از حیوانات به خصوص گاو با انسان کم نیست.
جفتشون بعد از به دنیا اوردن بچه بهش شیر میدن.عجیب نیست؟ چه کسی اینو در بدو ورود به این دنیا بهشون یاد داده؟مگه میشه ادم به طور غریزی و الکی کاری رو انجام بده؟

از شیر برای تهیه لبنیات هم‌چون خامه، کره، ماست، پنیر، کشک، شیر خشک و بسیاری فرآورده‌های دیگر استفاده می‌شه…یه سوال؟ این شیری که این همه فایده داره چه جوری درست میشه؟

 

طبق معمول یه دامدار گاو هاشو میبره چراگاه و وقتی گاو هاش علف و کاه خوردن شیرشون رو میدوشه…

پس در واقع شیر از علف درست میشه چون غذای اصلی گاو و گوسفند علفه..

چه جوری یه گاو از علف شیر میسازه؟ تازه شیری که این همه هم مفیده؟ گاو بالغ در هرروز حدود 200 لیتر بزاق تولید می کنه.

کمترین میران بزاق در زمانیه که غذا به پایان رسیده و حیوان درحال استراحته. مطمئنم همه ما از شنیدن اسم بزاق دهان کراهت داریم…اما گاو این کارو میکنه…و از قضا ما هم از شیرش میخوریم…

 

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک سخنگوی پلیس شهر راسدورف در مرکز آلمان امروز سه شنبه گفت: سیستم تهویه طویله به خوبی کار نکرده و هوا به درستی در آن جریان نداشت.
این مساله موجب شد تا گاز متان ناشی از معده نشخوارگران براثر اتصال برق آتش گرفته و سپس طویله منفجر شود.

وی افزود: بر اثر این انفجار فقط یکی از گاوها دچار سوختگی شده و سایر گاوها سالم هستند. درضمن، این حادثه تلفات انسانی در بر نداشته است.

تمام دام ها در معده شان گاز متان تولید می کنند اما گاز متان تولید شده در معده نشخوارکنندگان از جمله گاو، گوسفند یا بز بیش از چرندگان دیگر و نیز ماکیان است.

هه…فکر کنم کم کم داره جالب میشه.در خبر بالا خوندیم که یه سری گاو تو یه طویله بودن از بس معدشون خخخخخخخخ که یه طویله رو منفجر کردن Smile

همه ما به این جونور مدیونیم چون شیر برامون درست میکنه…واقعا ادم به فکر فرو میره…تو یکی از کشور ها شکم گاو رو سوراخ کردن تا ببینن واقعا چطوری کار میکنه این شکم؟ علف میخوره شیر پس میده.عجیب نیست؟

سوراخ عجیب در شکم گاوها +تصاویر

کاری که گاو میکنه میدونی مثل چیه؟ مثل اینه که مثلا شما گلابی بخوری موز پس بدی…Smile  خخخخخخخخخخخ دقیقا همین تعبیر…
داداش رضا در فکر فرو میرود…
کاره خدارو ببینید تورو خدا…

سوراخ عجیب در شکم گاوها +تصاویر

 

یه نیروگاه نفت برای اینکه نفت خام رو به بنزین تبدیل کنه یه پالایش گاه بزرگ میزنه با هزاران کارگر ….تا بتونه نفت رو به بنزین تبدیل کنه …اما یه گاو این کارو خیلی راحت تو سه سوت انجام میده…

ویتامین هایی که در شیر وجود داره ایناست.خودتون بشمورید ببینید چند تاست

کلسیم، فسفر، منیزیم و پتاسیم و ویتامین‌های آ، ب۱، ب۲، ب۶، ب۱۲، ث، د، کا، ئی، نیاسین، و اسید فولیک

یه سوال : کی این همه هماهنگی رو در بدن یه گاو به وجود اورده؟ به نظرتون همینجوری بوده؟ یا قدرتی در کار بوده؟

من اسم اون قدرت رو خدا میذارم…اما بذارید توجه تون رو به یه نکته جالب جلب کنم.

 

این اقای گاو انقدر جالبه که بعضی از مذهب ها به عنوان خدا میپرستیدنش…

احترام به گاو از قدیمی ترین خرافات مذهب هندوست .
در نوشته های مقدس پوراناها بر آن تاکید شده و حتی از قول پادشاهی نقل شده که : هرگز نسبت به برهمن ها ، خدایان و گاوان اندیشه خصمانه ای از خاطرم نگذشته .

برای یک شاهزاده یا دهقان هندو گاو مادر مقدسی است. در مواقع جان سپاری باید گاو حضور داشته باشد.و آنهایی که خیلی مومن و مقدسند در هنگام احتضار دم گاو را در دست میگیرند.
از عللی که گاو در خانه نگهداری میشود همین در دسترس بودنش است.

ادرار گاو یکی از پاکترین وسائل پاکی و طهارت بشمار میرود.
ظروف برنجی آماده ای در مزرعه همیشه هست که به مجرد ادار کردن گاو جمع آوری شود و وقتی هنوز گرم است به خانه ببرند و استفاده شود .
حتی افرادای در خیابان وقتی گاوی ادار میکند با دست آنرا جمع و قدری از آنرا نوشیده و قدری را بر سر و صورت میمالند.
پنداشته میشود که نوشیدن ادرار گاو ناپاکی درونی بدن را بر طرف میکند و مالیدن آن از خارج ناپاکی خارج بدن را از بین میبرد.

حتی مدفوع گاو مقدس است و خوردن مخلوطی از شیر ، ماست ، روغن تصفیه شده و مدفوع گاو و ادرار آن ثواب دارد و در نزد هندوان خوردن این معجون پاک کننده جسم و روح است .
در بسیاری از خانه های هندو گاو وجود دارد و صبح از خانه خارج و در خیابانها به گردش پرداخته و آزادنه خوراک و مکانش را انتخاب و عصر صحیح و سالم بخانه بر میگردد.
هندوها در شخم و زراعت از گاو استفاده کرده و شیر و کره اش را به مصرف میرسانند. البته طبقه ای از هندوهای متعصب حتی از خوردن شیر گاو میپرهیزند.
فقرا از مدفوع گاو برای اندود کردن خانه های گلی خود استفاده میکنند و به عنوان سوخت در آشپزی کاربرد دارد.
هندوان اعتقاد دارند که هر کس شیر گاو را وزن کند بچه هایش را از دست میدهد.
اگرچه هندوان هرگز گوشت گاو را نمیخورند و اگرچه حیوان آزاد است و مقدس اما گرسنه و سرگردان بوده و گاه آنقدر گرسنه میشود که مدفوع انسان را میخورد .
برای دویدنش و دور شدن آن دمش را پیچانده و پیچ و تاب میدهند که گاه سبب شکستن دم گاو میشود و گاه اعمال ظالمانه دیگری برای دور کردن یا دوشیدن بیشتر شیر از آن به کار میبرند.
عده ای به گاو تنها برگ انبه داده و از آب محرومش میکنند که سبب میشود ادرارش قرمز شود که رنگ گرانبهایی از آن تهیه میشود ولی حیوان بیچاره بعد از مدتی مریض شده و میمیرد.
گاو پیر را در جنگلها رها کرده تا از گرسنگی بمیرد یا طعمه حیوانات وحشی شود . یا به افرادی میسپارند که در قبال دریافت مبلغی باید از حیوان نگهداری کند ولی وی نیز از جیره حیوان بطور متوالی کاسته تا اینکه نهایتا گاو از گرسنگی میمیرد.
رفتار با گوساله ها نیز زیاد خوب نیست . یا آنقدر کم غذایی میکشند تا بمیرند و آنها را کاه اندود کرده و هنگام دوشیدن شیر به نزد مادرش میبرند تا شیر بیشتری بدهد یا گوساله نر را در جنگل رها میکنند تا طعمه حیوانات وحشی شود و برخی نیز او را با زباله ها در کامیونهای زباله می اندازند.

چون کشتن حیوان در هند از نظر تعالیم دینی حرام است ، در خیابانها و معابر پر از سگها و گربه های مریض و گرسنه است .

..

.

میدونید چرا این همه هندوستانی ها دچار مشکل شدند و انقدر گاو رو دوست دارند و میپرستن؟ چون اصولا اگه هیچی تو این دنیا نداشته باشی و یه گاو داشته باشی زندگیت میچرخه…چون گاو بهت شیر میده و شیر یه غذای کامله…بخاطر همینه که تو کشوری که فقیر زیاده اینهمه به گاو احترام قائل میشن…برای ما خیلی خنده داره اما باور کنید برای شکم گشنه نمیشه قران خوند!…

79136943828923546179

البته در خریتشون شکی نیست..

همه ما خالقیم و هیچ آدم احمقی یه گاو رو نمی پرسته…اما ما در تاریخ به خصوص در دوره حضرت موسی گوساله پرستی رو داشتیم…این یه واقعیتیه که نمیشه نادیده گرفت..

تموم اینارو گفتم تا یه چی به من و به شما ثابت بشه…که یه گاوی که این همه فایده داره و این همه میتونه به ما کمک کنه هم گوشتش و هم شیرش کی خلقش  کرده؟

کی؟

خالقش کی بوده.؟؟

بلاخره یا یه کسی خلقش کرده یا همینجوری به وجود اومده دیگه…از این دو حالت خارجه؟ اگه همینجوری به وجود اومده چرا این همه دقیقه کاراش ؟ مگه میشه یه چیزی همینجوری به وجود بیاد؟ نه…امکان نداره…یکی این رو طراحی و برنامه نویسی کرده…

من خودم یه برنامه نویس سایتم…این سایتم رو خودم طراحی و خوشگلش کردم هیچکی از قبل این کارو برام نکرده….

مگه میشه گاو با این همه ویژگی طراح و برنامه نویس نداشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

ازتون خواهش میکنم فکر کنید همونجوری که خداوند از ما خواسته فکر کنیم…

وَإِنَّ لَکُمْ فِى ٱلْأَنْعَـٰمِ لَعِبْرَهًۭ ۖ نُّسْقِیکُم مِّمَّا فِى بُطُونِهِۦ مِنۢ بَیْنِ فَرْثٍۢ وَدَمٍۢ لَّبَنًا خَالِصًۭا سَآئِغًۭا لِّلشَّـٰرِبِینَ [١۶:۶۶]
و در وجود چهارپایان، برای شما (درسهای) عبرتی است: از درون شکم آنها، از میان غذاهای هضم‌شده و خون، شیر خالص و گوارا به شما می‌نوشانیم!
..
.
این اولین مقاله من بود…
لطفا نظر خودتونو دربارش بدید
مرسی دوستان خوبم Rose

نوشته شده توسط داداش رضا

سلام مهربون . به سایت توبه و ترک گناه خوش اومدی..من رضا هستم اما بچه های سایت چون به من لطف دارن منو داداش صدا میزنن...خوش اومدی به سایت خودت..میخوام یه حرفیو بزنم از ته دلم...میدونی چیه ؟ هممون تو گذشتمون اشتباهاتی مرتکب شدیم..اما نباید نا امید باشیم .. ببین؟ شده به گناه هات فکر کنی؟ شاید وقتت پر باشه و کلا نتونی به یاد بیاری....اما تاحالا به پشیمونی بعد گناه فکر کردی ؟ شاید بگی داداش رضا من بار ها توبه کردم و توبه شکستم...میخوام توبه کنم اما سخته نمیتونم...جواب من : نگران نباش ! این سایت دقیقا برای همین ساخته شده که به تو امید و انگیزه بده برای تغییر ...باور کن هنوزم دیر نشده ! تو اراده کن باقیش با خدا...به سایت خودت خوش اومدی...من و همه بچه های سایت ورودتو به این سایت تبریک میگیم و از خدا میخوایم که همیشه پاک و سلامت باشی...سایتمونو دنبال کن 40tobe.com

وبسایت
 

خداوندا ؟

آنقدر من را قوی کن

که با قوی ترین دشمنم که خودم هستم

روبه رو شوم...

آمین ♥

۳۲ ديدگاه

 1. مریم گفت:

  چقدر جالب نمی دونستم ریشه پرستش گاو گرسنه بودن هندوهاست Big Smile

 2. راضیه گفت:

  جالب بود واقعا خوب نوشتید.

 3. leila گفت:

  این همون آیه ها و نشونه هایی هستن که خدا مقابل چشممون گذاشته تا بشناسیمش بدونیم خدامون کیه خالقمون کیه ..نشانه هایی مثل درخت و کوه و دریا و گیاه و مورچه و همه حیوانات و بدن انسان و همه اعضا و کار تک تک اعضا بدنمون.. درمورد همه اینا که بخونیم میفهمیم خالقمون کیه.. خیلی جالب بود

 4. پوریا گفت:

  خیلی عالی بود. واقعا تفکر حتی روی چیزای کوچک مثل پشه و… میتونه باعث شه که قدرت خداوند رو بهتر درگ کنیم

 5. داداش عاااااالی بود خیلی مفید و جذاب نوشتی…
  نکته های جدیدی یاد گرفتم…خیلی جالب بود…

 6. روبیتا گفت:

  سلام .من روبیتا هستم از بلژیک.من مسیحی هستم.چگونه میشه مسلمان شد..اگه میشه از دین اسلام بنویسید

  • سلام خوش اومدی…همین که فارسی بلدی حرف بزنی خیلی خوبه…چشم بعدا پست میذارم.سایتو دنبال کن

  • پریا گفت:

   سلام روبیتا جون خوش اومدی …. این جا جاییه که میتونی برای هرکدوم از سوالات ی جوابی پیدا کنی… صاحب اینجا ، داداش رضا خیلی میتونه کمکت کنه…
   چطوری به این نتیجه رسیدی که مسلمون بشی؟

  • معمار کوچولو گفت:

   سلام بر شما
   خوش آمدید.
   برای مسلمون شدن کافیه بگی: اَشهَدُ اَنَ لا اِله اِلَه الله وَ اَشهَدُ اَنَ مُحَمَدً رَسول الله
   حتما در مورد اسلام مطالعه کن و با عمق وجودت مسلمون شو روبیتا جان بزرگترین اعجاز اسلام قرآن است هیچ چیز قد قرآن نمیتونه اسلام رو بهت معرفی کنه در کنار قرآن اهل بیت میتونی از نهج البلاغه، صحیفه ی سجادیه و مفاتیح الجنان بخونی به نظر من نبض اسلام واقعه ی کربلاست که هر حق گرایی رو مسلمون میکنه.
   اسلام دینه تفکره پس باید بخونی تحقیق کنی تا بفهمیش موفق باشی دوست عزیز.

   • قران جواب تموم سوالاتو میده …کتابیه که باید با تفکر خونده بشه..به خصوص سوره آل عمران که برای ابجی روبیتا خیلی میتونه راه گشا باشه…چون دقیقا پاسخ به سوالات مسیحی هاست

    • moonshadow گفت:

     واااااااااااااای که وقتی دیدم نوشتی میخوام مسلمون بشم چقدر خوشحال شدم دلم یجوری شد تبریک میگم
     ان شا الله که هممون مسلمون واقعی باشیم

     • helia گفت:

      سلام عزیزم واقع خیلی خوش حال شدم برای حرفت.هموینو بهت بگم که اسلام عاااااااااااالیه
      درسته یک کوچوووولو سختی داره اما خدا برای مقابله با شیطان سختش کرده که بتونیم و خوب جواب پس بدیم عععععععززززیییییزززززم
      انشاا….موفق باشی گلم In Love Kiss

 7. پریا گفت:

  مثل همیشه عالی…
  ولی داداش اونجاش که گفتید((البته در خریتشون شکی نیست..))
  حرف خوبی نزدید…. پرستیدن گاو از جاهلیتشونه… شاید ما هم اگه تو همچین جامعه ای که اونا زندگی میکنن ، به دنیا اومده بودیم…الان یکی مثل اونا بودیم.

 8. معمار کوچولو گفت:

  سلام بر داداش رضا تبریک خوب بود. اما بیشتر در مورد گاو بود تا شیر به نظرم چون شیر تو بدن کلی پستاندار و چارپا تولید میشه البته شما گاو رو به عنوان نمونه از جامعه شیر ده ها بررسی کردی اینم هست.
  تو مقاله معمولا یه سری قوانین باید رعایت بشه. برای مقالات بعدیت یه نگاهی به اونا بنداز. توصیه کوچولو بود. Wink
  موفق باشی داداش. یا علی

 9. واااای داداش رضا من خیلی خوشحال شدم این دوستمون میخواد مسلمون شه…دستت دردنکنه داداش Smile همش بخاطر لطف خدا و زحمت های توست

 10. dokhtaraki گفت:

  جالب بود… Blush
  بفکر انداختین منو…

 11. م.م گفت:

  خوب بود Yes کاش ازین به بعد ایات همراه با تفسر و اتفاقات روز مربوط بهش روبذاری خیلی جذاب میشه

 12. محمدرضا گفت:

  خوب بود فقط اون قسمت بلدش (bold) که در مورد هندوا بود حالمو بد کرد.

 13. طغیانگر گفت:

  سلام
  من این آیه رو فبلا خونده بودم خیلی جالبه اما جالب تر از این آیه اینه که این همه نادون توی دنیا حتی به خودشون زحمت نمیدن فکر کنن گاو با این همه تشکیلات رو چه کسی ساخته و آفریده
  افسوس از جهل جهل جهل
  ما هر کدوم در سطح خودمون جاهلیم مثلا کسی که فهمیده خدا گاو رو آفریده در عظمت کار خدا تفکر نمیکنه یا کسی که در عظمت خدا داره تفکر میکنه تاثیری در عبادات و اعتقاداتش ایجاد نمی کنه و راحت از کنارش رد میشه
  خدا توفیق علم و عمل بهمون بده

 14. بنده خدا گفت:

  سلام.خوب بود.اما میتونست بهتر از این باشه. Grin

 15. طغیانگر گفت:

  بچه ها این صفحه رو ببینید امان از جهل
  http://www.meshkinsalam.ir/?p=8439
  اگر به جای این همه گاو از روی جهل یه دونه فقط یه دونه گاو برای خدای متعال می کشتن براشون کفایت میکرد که بلاها ازشون دور بشه

 16. صبا گفت:

  روبیتا جونم خیلی خوش حالم به خاطر تصمیمت
  مطمئنم اسلام تو خیلی قشنگ تر اسلام منه چون تو میخوای بهش برسی با انتخاب خودت
  ولی برای من از وقتی به دنیا اومدم انتخاب شده بود
  عزیزدل مطمئن باش خدا کمکت میکنه…
  وقتی داره این جوری هدایتت میکنه تا تهش هس باهات
  خوش اومدی خواهر گلم…

 17. محبوبه گفت:

  سلام داداش رضا عالی بود… Yes

 18. zahra گفت:

  میشه انتقاد هم کرد؟ واقعا خوب بود اما به نظرم مقاله ای که بار علمی داره یکم باید فضاش متفاوت باشه. خوبه که روونه و خودمونی . اما همه حداقل بالای 11 سالن اینجا.یکم اگه بزرگونه تر نوشته بشه بهتره .یه جورایی بارش کم بود.ان شالله مقاله های بعدی Smile اگه دقت کنید استاد رائفی پور جلساتشون اصلا خشک نیست درسته؟ ولی بار علمی داره. توی ی دیقه اندازه 100 دقیقه اطلاعات تزریق میکنه تو مخ آدم!!! خیلی مطالب قشنگ تری در مورد شیر و گاو و قدرت خدا هست که می شد جای بعضی جملات به کار برده شه تا عمق مطلب بره بالا . موفق باشین Wink Rose

  • طغیانگر گفت:

   سلام
   اینجا زیاد نیاز به علم نیست همین که کمی بچه ها ذوق زده بشن و کمی فکر کنن و یه احساس خاصی ته دلشون ایجاد بشه کفایت میکنه چون هر چه حتی اگر ساده باشه از دل برآید بر دل نشیند دادا رضا با احساس حیجان و سادگی خودش نوشته به دل بقیه هم میشینه و این از هر چیزی بهتریه
   حضرت علی میفرماید هر آنچه که فقط از زبان خارج بشه از گوشهای شنونده ها فراتر نمیره اما هرآنچه از ته دل بیان بشه به دل شنونده ها مینشینه و این خیلی مهتر از بحث علمیه که فقط از زبون خارج بشه

 19. m گفت:

  سلام خوب بود موفق باشید

 20. زهراا گفت:

  مطلبتون عالی بود ? خوشبحال ابجی روبیتا خدا چقد دوسش داره تو اون وضع میخواد پاک باشه خوش به سعادتت ابجی گلا?

 21. نفیسه گفت:

  خیلی جالب بود و خیلی عالی که با قران مقاله خودتو ثابت کردی درسته داداش رضا
  الله اکبر
  بزرگی خدا اندازه نداره
  تبریک میگم بابت مقاله ات داداشی
  تفکرت تو کارها و خلقت خدا عالیه امیدوارم بیشتر بری جلو و بدونی وبه ما هم انتقال بدی Rose

دیدگاه خود را بیان کنید


دونستن قدرت نیست !!! عمل کردن به دونسته ها قدرته

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

خداوندا

آرامشی عطا فرما تا بپزیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم

شهامتی كه تغییر دهم آنچه را که میتوانم

و دانشی كه تفاوت این دو را بدانم

آمین... ♥♥

lk ♥♥ خدایا ! کمکم کن؛ پیمانی را که در طوفان با تو بستم در آرامش فراموش نکنم ♥♥