آیا ما از نسل میمون هستیم؟

آیا ما از نسل میمون هستیم؟

 

قران نظریه تکامل را محکوم میکند

 

مَّا لَکُمْ لَا تَرْجُونَ لِلَّهِ وَقَارًا. وَقَدْ خَلَقَکُمْ أَطْوَارًا

شما را چه شده است که برای خدا عظمت و شکوهی قائل نیستید؟ و حال آنکه [اوست که] شما را مرحله به مرحله آفریده است؟ (نوح/14-13)

هَلْ أَتَى عَلَى الْإِنسَانِ حِینٌ مِّنَ الدَّهْرِ لَمْ یَکُن شَیْئًا مَّذْکُورًا

آیا [جز این است که] زمانى طولانى بر انسان [در شکم مادر، به صورت نطفه و جنین] گذشت، و او چیزی قابل ذکر [و شایسته توجه] نبود؟ (انسان/1)

إِنَّا خَلَقْنَا الْإِنسَانَ مِن نُّطْفَهٍ أَمْشَاجٍ نَّبْتَلِیهِ فَجَعَلْنَاهُ سَمِیعًا بَصِیرًا

ما انسان را از نطفه ای مختلط [ یعنی آمیزه ای از اسپرم مرد و اوول زن] آفریده ایم؛ و [سپس] او را [با وظایف و تکالیفش] مى‏آزماییم، از این رو، او را شنوا و بینا گردانیده ایم. (انسان/2)

قَالَ لَهُ صَاحِبُهُ وَهُوَ یُحَاوِرُهُ أَکَفَرْتَ بِالَّذِی خَلَقَکَ مِن تُرَابٍ ثُمَّ مِن نُّطْفَهٍ ثُمَّ سَوَّاکَ رَجُلًا

رفیقش در حالى که با او گفتگو مى‏کرد بدو گفت: « آیا به کسى کافر شده اى که [جسم مملو از شگفتی] تو را از خاک [ناچیز]، سپس از نطفه [بی ارزش] آفرید، و بعد تو را [به صورت] مردى [کامل] درآورد؟» (کهف/37)

یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِن کُنتُمْ فِی رَیْبٍ مِّنَ الْبَعْثِ فَإِنَّا خَلَقْنَاکُم مِّن تُرَابٍ ثُمَّ مِن نُّطْفَهٍ ثُمَّ مِنْ عَلَقَهٍ ثُمَّ مِن مُّضْغَهٍ مُّخَلَّقَهٍ وَغَیْرِ مُخَلَّقَهٍ لِّنُبَیِّنَ لَکُمْ وَنُقِرُّ فِی الْأَرْحَامِ مَا نَشَاء إِلَى أَجَلٍ مُّسَمًّى ثُمَّ نُخْرِجُکُمْ طِفْلًا ثُمَّ لِتَبْلُغُوا أَشُدَّکُمْ وَمِنکُم مَّن یُتَوَفَّى وَمِنکُم مَّن یُرَدُّ إِلَى أَرْذَلِ الْعُمُرِ لِکَیْلَا یَعْلَمَ مِن بَعْدِ عِلْمٍ شَیْئًا وَتَرَى الْأَرْضَ هَامِدَهً فَإِذَا أَنزَلْنَا عَلَیْهَا الْمَاء اهْتَزَّتْ وَرَبَتْ وَأَنبَتَتْ مِن کُلِّ زَوْجٍ بَهِیجٍ

اى مردم! اگر درباره برانگیخته شدن [پس از مرگ] در شک و تردیدید، پس [ این را بدانید] که ما شما را از خاک آفریده‏ایم، سپس از نطفه، سپس از علقه [= خون بسته زالو مانند]، آنگاه از مُضغه [یعنی قطعه گوشتی جویده، که برخی] داراى آفرینشی کامل و [برخی دارای] آفرینشی ناقص [اند] تا [قدرت آفرینش خود را] برای شما روشن سازیم؛ و آنچه [= جنین هایی] را که بخواهیم تا مدتى معین در رحِم ها نگه می داریم، آنگاه شما را [از شکم های مادرانتان به صورت] کودک بیرون مى‏آوریم، سپس [حیات تان را تحت نظر داریم] تا به حد رشدتان برسید؛ و برخى از شما [زودرس] مى‏میرد و برخى از شما به غایت پیرى مى‏رسد به گونه‏اى که پس از دانستن [بسیاری از چیزها، دیگر] چیزى نمى‏داند؛ و [از دیگر نشانه های قدرت ما، به ویژه در مورد رستاخیز، این است که در زمستان] زمین را خشکیده مى‏بینى و[لى] چون [در بهاران] بر آن آب ببارانیم، به جنبش درمى‏افتد و رشد و نموّ مى‏کند و از هر نوع [رستنی هاى] نیکویی مى‏رویاند. (حج/5)

هُوَ الَّذِی خَلَقَکُم مِّن تُرَابٍ ثُمَّ مِن نُّطْفَهٍ ثُمَّ مِنْ عَلَقَهٍ ثُمَّ یُخْرِجُکُمْ طِفْلًا ثُمَّ لِتَبْلُغُوا أَشُدَّکُمْ ثُمَّ لِتَکُونُوا شُیُوخًا وَمِنکُم مَّن یُتَوَفَّى مِن قَبْلُ وَلِتَبْلُغُوا أَجَلًا مُّسَمًّى وَلَعَلَّکُمْ تَعْقِلُونَ

او همان کسى است که شما را از خاک آفرید، سپس از نطفه‏اى، آنگاه از علقه‏اى، و بعد شما را [از شکم های مادرانتان به صورت] کودک بیرون مى‏آورد [و شما را زنده نگه می دارد] تا به کمال قوت خود برسید و تا سالمند شوید؛ و از میان شما کسى است که مرگِ زود‏رس مى‏یابد و [بعضی از شما را همچنان زنده نگه می دارد] تا [بالاخره] به وقت معین [= اجلّ تام] برسید؛ و باشد که تعقل کنید. (غافر/67)

مِن نُّطْفَهٍ إِذَا تُمْنَى

[اوست که انسان را] از نطفه‏اى [ناچیز می آفریند] آنگاه که [به رحِم] ریخته شود. (نجم/46)

إِذْ قَالَ رَبُّکَ لِلْمَلَائِکَهِ إِنِّی خَالِقٌ بَشَرًا مِن طِینٍ

آنگاه که پروردگارت به فرشتگان گفت: « من انسانی را از گِل می‌آفرینم.»‏ (ص/71)

وَإِذْ قَالَ رَبُّکَ لِلْمَلاَئِکَهِ إِنِّی جَاعِلٌ فِی الأَرْضِ خَلِیفَهً قَالُواْ أَتَجْعَلُ فِیهَا مَن یُفْسِدُ فِیهَا وَیَسْفِکُ الدِّمَاء وَنَحْنُ نُسَبِّحُ بِحَمْدِکَ وَنُقَدِّسُ لَکَ قَالَ إِنِّی أَعْلَمُ مَا لاَ تَعْلَمُونَ

و  [یاد آر] آنگاه که پروردگارت به فرشتگان گفت: « من در زمین جانشینى خواهم گماشت.» [فرشتگان] گفتند: « آیا در آن کسى را مى‏گمارى که در آن فساد انگیزد و خون ها بریزد و حال آنکه ما [پیوسته] به حمد و ستایش تو مشغولیم؟» [خداوند] فرمود: « من چیزى مى‏دانم که شما نمى‏دانید.» (بقره/30)

خَلَقَکُم مِّن نَّفْسٍ وَاحِدَهٍ ثُمَّ جَعَلَ مِنْهَا زَوْجَهَا وَأَنزَلَ لَکُم مِّنْ الْأَنْعَامِ …

[خداوند] شما را از یک تن [بنام آدم] بیافرید، سپس، جفتش [حوّا ] را از [جنس خودِ ] آن قرار داد؛ و براى شما دام ها پدید آورد … . (زمر/6)

قُلْ هُوَ الَّذِی أَنشَأَکُمْ وَجَعَلَ لَکُمُ السَّمْعَ وَالْأَبْصَارَ وَالْأَفْئِدَهَ قَلِیلًا مَّا تَشْکُرُونَ

بگو: اوست آن که شما را [از نیستی] پدید آورد و برایتان گوش و چشم و دل آفرید. [لیکن، شما] چه اندک سپاسگزارید! (مُلک/23)

وَجَعَلَ الْقَمَرَ فِیهِنَّ نُورًا وَجَعَلَ الشَّمْسَ سِرَاجًا

و ماه را در میان آنها تابان گردانید و خورشید را [چون] چراغى قرار داد؟ (نوح/16)

وَاللَّهُ جَعَلَ لَکُمُ الْأَرْضَ بِسَاطًا

و خداوند زمین را براى شما [همچون فرشى] گسترده ساخت. (نوح/19)

قَالَ رَبُّکُمْ وَرَبُّ آبَائِکُمُ الْأَوَّلِینَ

[موسى-علیه السّلام- به فرعون و اطرافیانش] گفت: « [پروردگار جهانیان،] پروردگار شما و پروردگار نیاکان پیشین شما[ست]. (شعرا/ 26)

لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ یُحْیِی وَیُمِیتُ رَبُّکُمْ وَرَبُّ آبَائِکُمُ الْأَوَّلِینَ

خدایى جز او نیست؛ اوست که زندگى مى‏بخشد و مى‏میراند؛ و او پروردگار شما و پروردگار نیاکان پیشین شماست. (دخان/8)

أَمْ کُنتُمْ شُهَدَاء إِذْ حَضَرَ یَعْقُوبَ الْمَوْتُ إِذْ قَالَ لِبَنِیهِ مَا تَعْبُدُونَ مِن بَعْدِی قَالُواْ نَعْبُدُ إِلَهَکَ وَإِلَهَ آبَائِکَ إِبْرَاهِیمَ وَإِسْمَاعِیلَ وَإِسْحَاقَ إِلَهًا وَاحِدًا وَنَحْنُ لَهُ مُسْلِمُونَ

[ای یهودیان و مسیحیانِ منکر آیین محمد!] آیا وقتى که مرگ یعقوب فرا رسید، شما حاضر بودید [تا بدانید بر چه آیینی بود]؟ آنگاه که به پسران خود گفت: « پس از من چه چیزی را خواهید پرستید؟» گفتند: « خدای تو و خدای پدرانت ابراهیم و اسماعیل و اسحاق [که] معبودى یگانه [است] را مى‏پرستیم و ما تسلیم [فرمان] اوییم. (بقره/133)

ثُمَّ یُعِیدُکُمْ فِیهَا وَیُخْرِجُکُمْ إِخْرَاجًا وَاللَّهُ أَنبَتَکُم مِّنَ الْأَرْضِ نَبَاتًا

و خدا[ست که] شما را [مانند] گیاهى از زمین رویانید به نوعی [خاص] از رویاندن. سپس، شما را به آن بازمى‏گرداند و [بعد،] شما را به طور شگفت انگیزی [از زمین] بیرون مى‏آورد. (نوح 18-17)

وَرَبُّکَ یَخْلُقُ مَا یَشَاءُ وَیَخْتَارُ مَا کَانَ لَهُمُ الْخِیَرَهُ سُبْحَانَ اللَّهِ وَتَعَالَى عَمَّا یُشْرِکُونَ

و پروردگارت هر چه را بخواهد مى‏آفریند و هر کس را بخواهد برمى‏گزیند؛ و آنان [در برابر اراده الهی] اختیارى ندارند. ‏خداوند از آنچه [با او] شریک مى‏گردانند، بسی منزّه تر و برتر است.  (قصص/68)

الْحَمْدُ لِلَّهِ فَاطِرِ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ جَاعِلِ الْمَلَائِکَهِ رُسُلًا أُولِی أَجْنِحَهٍ مَّثْنَى وَثُلَاثَ وَرُبَاعَ یَزِیدُ فِی الْخَلْقِ مَا یَشَاءُ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ

ستایش خداى را [سزاست] که پدیدآورنده آسمان ها و زمین است، [و] فرشتگان را، که داراى بال هاى دوگانه و سه‏گانه و چهارگانه‏اند، [به عنوان] پیام‏آوران [احکام خود] قرار داده است. او هر چه بخواهد در آفرینش [مخلوقاتش] مى‏افزاید؛ چرا که خدا بر هر چیزى تواناست. (فاطر/1)

وَلَقَدْ عَلِمْتُمُ الَّذِینَ اعْتَدَواْ مِنکُمْ فِی السَّبْتِ فَقُلْنَا لَهُمْ کُونُواْ قِرَدَهً خَاسِئِینَ فَجَعَلْنَاهَا نَکَالًا لِّمَا بَیْنَ یَدَیْهَا وَمَا خَلْفَهَا وَمَوْعِظَهً لِّلْمُتَّقِینَ

و [ای یهودیان!] بی گمان، شما به خوبی کسانى از خودتان را که در روز شنبه [از فرمان خدا] تجاوز کردند [یعنی یهودیان شهر «ایله»]، شناختید. پس، بدیشان گفتیم: « به بوزینگانى رانده شده تبدیل شوید!» پس، ما آن [عقوبت] را عبرتى براى معاصران و آیندگان گردانیدیم، و  [همچنین آن را] براى پرهیزگاران پندى نمودیم. (بقره/66-65)

قُلْ هَلْ أُنَبِّئُکُم بِشَرٍّ مِّن ذَلِکَ مَثُوبَهً عِندَ اللّهِ مَن لَّعَنَهُ اللّهُ وَغَضِبَ عَلَیْهِ وَجَعَلَ مِنْهُمُ الْقِرَدَهَ وَالْخَنَازِیرَ وَعَبَدَ الطَّاغُوتَ أُوْلَئِکَ شَرٌّ مَّکَانًا وَأَضَلُّ عَن سَوَاء السَّبِیلِ

بگو: [ای یهود!] آیا شما را به [پاداشی] بدتر از [پاداش ِ ] این کیفر [= فسق و نافرمانی تان] در پیشگاه خدا خبر دهم؟ همانان که خدا لعنتشان کرده و بر آنان خشم گرفته و از آنان بوزینگان و خوکان پدید آورده است، و آنان که طاغوت را پرستش کرده‏اند. اینانند که از نظر منزلت بدتر و از راه راست گمراه‏ترند. (مائده/60)

در تاريخ ۲۸/دی/۱۳۹۳ بدون دیدگاه برچسب ها : ،،

نوشته شده توسط داداش رضا

سلام مهربون . به سایت توبه و ترک گناه خوش اومدی..من رضا هستم اما بچه های سایت چون به من لطف دارن منو داداش صدا میزنن...خوش اومدی به سایت خودت..میخوام یه حرفیو بزنم از ته دلم...میدونی چیه ؟ هممون تو گذشتمون اشتباهاتی مرتکب شدیم..اما نباید نا امید باشیم .. ببین؟ شده به گناه هات فکر کنی؟ شاید وقتت پر باشه و کلا نتونی به یاد بیاری....اما تاحالا به پشیمونی بعد گناه فکر کردی ؟ شاید بگی داداش رضا من بار ها توبه کردم و توبه شکستم...میخوام توبه کنم اما سخته نمیتونم...جواب من : نگران نباش ! این سایت دقیقا برای همین ساخته شده که به تو امید و انگیزه بده برای تغییر ...باور کن هنوزم دیر نشده ! تو اراده کن باقیش با خدا...به سایت خودت خوش اومدی...من و همه بچه های سایت ورودتو به این سایت تبریک میگیم و از خدا میخوایم که همیشه پاک و سلامت باشی...سایتمونو دنبال کن 40tobe.com

وبسایت
 

خداوندا ؟

آنقدر من را قوی کن

که با قوی ترین دشمنم که خودم هستم

روبه رو شوم...

آمین ♥

دیدگاه خود را بیان کنید


دونستن قدرت نیست !!! عمل کردن به دونسته ها قدرته

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

خداوندا

آرامشی عطا فرما تا بپزیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم

شهامتی كه تغییر دهم آنچه را که میتوانم

و دانشی كه تفاوت این دو را بدانم

آمین... ♥♥

lk ♥♥ خدایا ! کمکم کن؛ پیمانی را که در طوفان با تو بستم در آرامش فراموش نکنم ♥♥