آیا خدا میبیند؟

آیا خدا میبیند؟

اتم، که بنیادی ترین جزء از اجزای تشکیل دهنده کلّ عالم هستی است، اندازه فوق العاده ای ریزی دارد.

امکان دیدن اتم زیر میکروسکوپ های عادی غیرممکن است.

می توان اندازه فوق العاده ریز اتم را با این مثال ها نشان داد:

اندازه اتم فقط 1 میلیونم میلی متر است؛ به عبارت دیگر، اگر 100 میلیون اتم را کنار هم قرار دهیم، فقط          1 سانتی متر جا می گیرند.

تقریباً 1 میلیون اتم به اندازه ضخامت عرض یک صفحه کاغذ است.

پروتئین های بزرگی در سلول وجود دارد که خود شامل تقریباً 000/500  اتم می باشد.

هر یک از سلول های ما دارای حدود 40 میلیون اتم است.

اگر بخواهیم تمام اتم های موجود در تنها یک دانه نمک را بشماریم، آن هم با سرعت 1 میلیون اتم در هر ثانیه و به طور پیوسته در شبانه روز، بیش از 500 سال طول می کشد.

فقط خود همین یک جمله شامل حدود 125 میلیون اتم است.

سلول هایمان، غذایی که تناول می کنیم، چیزهایی که می نوشیم، خانه هایمان، کوه ها، دریاها، آسمان ها[ی هفتگانه]، کره ماه، خورشید، سیارات باشکوه، تمامی ستارگان و کهکشان ها، در یک کلام، همه چیز، جملگی از اتم هایی تشکیل یافته اند که اندازه شان فقط 1 میلیونم میلی متر است.

الله تعالی به اندازه کافی تواناست تا بتواند تمامی این چیزها را از یک ذره بسیار بسیار ریز بیافریند، و آنها را بدون هیج گونه علل طبیعی ای از نیستی هستی بخشد. پروردگار متعال در یکی آیات شریفه چنین می فرماید:

أَعُوذُ باللهِ مِنَ الشَّیْطَانِ الرَّجیمِ

‏  ] وَهُوَ الَّذِی خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ بِالْحَقِّ وَیَوْمَ یَقُولُ کُن فَیَکُونُ قَوْلُهُ الْحَقُّ وَلَهُ الْمُلْکُ یَوْمَ یُنفَخُ فِی الصُّوَرِ عَالِمُ الْغَیْبِ وَالشَّهَادَهِ وَهُوَ الْحَکِیمُ الْخَبِیرُ [

اوست آن که آسمان ها و زمین را به حق [و از روی حکمت] آفرید؛ و هرگاه [به پیدایش چیزی اراده کند، فقط بدان] می‌گوید: « [موجود] باش! » پس، [بی درنگ موجود] می شود. سخنش حق است؛ و روزی که در صور دمیده شود، فرمانروایی [مطلق] از آنِ اوست؛ دانای آشکار و نهان است؛ و اوست حکیم [در کردار خویش، و ] آگاه [از امور جهان].    (انعام/73)

در تاريخ ۲۸/دی/۱۳۹۳ بدون دیدگاه برچسب ها : ،،،

نوشته شده توسط داداش رضا

سلام مهربون . به سایت توبه و ترک گناه خوش اومدی..من رضا هستم اما بچه های سایت چون به من لطف دارن منو داداش صدا میزنن...خوش اومدی به سایت خودت..میخوام یه حرفیو بزنم از ته دلم...میدونی چیه ؟ هممون تو گذشتمون اشتباهاتی مرتکب شدیم..اما نباید نا امید باشیم .. ببین؟ شده به گناه هات فکر کنی؟ شاید وقتت پر باشه و کلا نتونی به یاد بیاری....اما تاحالا به پشیمونی بعد گناه فکر کردی ؟ شاید بگی داداش رضا من بار ها توبه کردم و توبه شکستم...میخوام توبه کنم اما سخته نمیتونم...جواب من : نگران نباش ! این سایت دقیقا برای همین ساخته شده که به تو امید و انگیزه بده برای تغییر ...باور کن هنوزم دیر نشده ! تو اراده کن باقیش با خدا...به سایت خودت خوش اومدی...من و همه بچه های سایت ورودتو به این سایت تبریک میگیم و از خدا میخوایم که همیشه پاک و سلامت باشی...سایتمونو دنبال کن 40tobe.com

وبسایت
 

خداوندا ؟

آنقدر من را قوی کن

که با قوی ترین دشمنم که خودم هستم

روبه رو شوم...

آمین ♥

دیدگاه خود را بیان کنید


دونستن قدرت نیست !!! عمل کردن به دونسته ها قدرته

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

خداوندا

آرامشی عطا فرما تا بپزیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم

شهامتی كه تغییر دهم آنچه را که میتوانم

و دانشی كه تفاوت این دو را بدانم

آمین... ♥♥

lk ♥♥ خدایا ! کمکم کن؛ پیمانی را که در طوفان با تو بستم در آرامش فراموش نکنم ♥♥